Activision Blizzard tarafında işten çıkarmalar başladı

Furkan Güler
Furkan Güler 13.02.2019 - 11:09
Firma kar ettiğini duyurdu ancak küçülmeye gitti.

Son Blizzcon etkinliği ile takipçilerini üzen Activision Blizzard tarafında işler ilginçleşiyor. 2018 yılında kar ettiğini açıklayan ve CEO'su olan Booby Kotick'e yüklü bir miktar prim veren Activision Blizzard, kar etmesine karşın çalışanlarının yüzde 8'ini işten çıkartıyor. Yaklaşık 800 kişinin işten çıkartılacağını açıklayan Activision Blizzard'ın bu sene Call of Duty, Candy Crush, Overwatch, Warcraft, Hearthstone ve Diablo markalarına odaklanacağı tahmin ediliyor. Starcraft'ı bu sene es geçen firma, 2019'da büyük bir oyun çıkartmayacak. World of Warcraft'a getirilen güncellemeler ile oyuncuları oyuna çekmeye çalışan Activision Blizzard, ilerleyen dönemlerde hardcore oyuncu kitlesine daha fazla sırtını dönebilir.

Activision Blizzard tarafında işten çıkartmalar başladı

Diablo Immortal duyurusuyla birlikte sevenlerini üzen Blizzard'ın ilerleyen dönemlerde yeni bir Diablo oyunu daha çıkartacağı tahmin edilmekte. Birden fazla Diablo projesi üzerinde çalışan Blizzard, iki tanesinin ne olduğunu belli etti. Ancak son projenin ne olacağı hala büyük bir soru işareti olarak yerini koruyor.

Diğer bir yandan firmanın Heroes of the Storm'u da yok saydığı gözlerden kaçmadı. Bakalım firma ilerleyen dönemlerde ne gibi adımlar atacak?

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2022 14:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.02.2019 14:17
Steamden çekildiler bizim için bittiler
MK Okuru
MK Okuru 13.02.2019 20:16
blizzard ne zaman steamdeydi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.02.2019 15:18
BFA'yı sen Legion gibi bir paket sonrası yayınlarsan 10 milyondan 1 milyona düşer tabi oyuncu sayın. Rezalet lore, rezalet buglar sıkıcı içerikler hadi ama warfront çok leş kabul edin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
kahvebitti
kahvebitti 13.02.2019 14:49
activision denen paragöz firma WoW gibi bir efsanenin keyfini yerle bir ettin ... Umarım en kısa sürede kurtulur Blizzard şu firmadan
Kalan Karakter : 300 Gönder
Activision Blizzard tarafında işten çıkarmalar başladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×