Activision, şirket çıkarları için Battle.net'i kirletiyor mu?

Activision, şirket çıkarları için Battle.net'i kirletiyor mu?

Furkan Güler
Furkan Güler 18.05.2018 - 13:22
Blizzard'a bağlı olan oyuncular, Activision'a tepkili.

Görkemli bir sunumla Call of Duty: Black Ops 4'ü geçtiğimiz akşam duyuran Activision, seriyi daha farklı bir yapıya sokarak eleştirilerin odağı oldu. Ancak oyuna ve yapımcılara gelen tüm eleştiriler sadece oyunun içeriği ile alakalı değildi. PlayStation 4 ve Xbox One platformunun yanında PC için de çıkacak olan oyun, PC platformunda Battle.net üzerinden piyasaya sürülecek. PC tarafında yıllardır Steam'i tercih eden Activision, ilk olarak Destiny 2 ile birlikte Battle.net'i tercih etti. Destiny 2 ilk çıktığında Blizzard'ı sahiplenen oyuncu kitlesi, bu yüzden Activision'ı eleştirmişti ancak oyun satışlarından Valve'a ödenen miktar, bu sayede kesilmişti.

 Call of Duty: Black Ops 4, PC oyuncularını kızdırdı

Destiny her sene yeni bir oyun üretmeyecek bir seri olduğundan oyuncular Battle.net'e, Blizzard yapımı dışında bir oyun sokulmasını pek fazla eleştirmemişti. Fakat geçtiğimiz gün tanıtılan Call of Duty: Black Ops 4'ün de Battle.net üzerinden yayınlanacak olması, PC oyuncularını bir hayli kızdırdı. Çünkü her sene yeni bir Call of Duty ile sevenlerinin karşısına çıkan Activision, muhtemelen Battle.net'i bundan sonra çıkacak olan Call of Duty oyunları ile dolduracak.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2020 15:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2018 05:08
Ne güzel işte Steamdaki oyuncuların baskısı ile diğer paralar için fiyatlandırma yapmaya iterler. Böylece hem Blizzard oyuncuları bir şeyler kazanmış olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.05.2018 14:04
Şirket ne isterse onu yapar. Blizzard mı kaldı. Hala neyi tartışıyor insanlar anlamıyorum. Madem rahatsızsın alma oynama zorla mı satıyo adamlar. Protesto et. Oyuncu kaybetsin. Adamlar rekor üstüne rekor kırıyor. Demek ki kitleye hitap eden bu. Blizzard ah Blizzard... Diablo, Starcraft nerden nereye
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.05.2018 15:32
Wow'da token fiyatları değişir o kadar. Niye kızılıyor onu anlamadım. Oyunu satın almazsın olur biter.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.05.2018 14:08
bence blizzard ayağına sıkıyorlar hem şirketi sattılar hem benliklerini bence yakında activation olarakda değişir isimleri bunu gerektiriyor
MK Okuru
MK Okuru 19.05.2018 03:18
Satılmış işte pampa. Yok o onun hissesini almış da sonra isim birleştirmişler de. Bunlar satılmanın kibar söylemleri. Löpcük diye yuttu Blizard'ı Activision, bu kadar. Blizard a olan güveni de anlamıyorum bu yüzden. Blizard dedigin firma şu an Activision kontrolünde, ne kadar iyi olabilir.
MK Okuru
MK Okuru 18.05.2018 18:16
cahilsen araştırmıyorsan yorum yapma bari blizzard activisiona satılmadı Vivendi adında şirket var bunu tencent(riot,bluehole vb şirketlerin sahibi) gibi görebilirsin zaten blizzardın hisselerine sahip 2008 de activision'ın hisselerini satın aldılar sonra iki şirketin adını birleştirdiler
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.05.2018 02:25
Steam'a gelseydi hikaye modu olmasa bile alırdım çünkü bütün seriyi aldım ama black ops 4 kesinlikle satın almayacağım Activision gerçekten sadık oyuncu kitlesine değer verseydi Steam da satışa sunulurdu burada önemli olan nerede kaça satıldığı değil önemli olan Steam ve diğerleri...anlayan anladı..
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×