Activision'dan İranlı oyunculara engel!

Furkan Güler
Furkan Güler 7.01.2020 - 12:33
İşler kızışıyor...

Şu sıralar dünya gündeminde İran ve ABD arasında yaşanan gerginlik bulunuyor. ABD Başkanı Trump'ın Iran'a karşı sergilediği tutum ve sonrasında yaşanan olaylar, iki ülkenin arasını uzun yıllar sürecek bir anlaşmazlığa sokmuş durumda. Hal böyle olunca geride kalan dünya ülkeleri de durumdan etkileniyor. İki ülke arasında süre gelen ticari anlaşmazlıklar ise vatandaşların kara kara düşünmesine neden oldu. Fakat bu kez ise ABD'li oyun dağıtımcısı Activision'dan ilginç bir hamle geldi. Ortaya çıkan haberlere göre İranlı oyuncular, Call of Duty Modern Warfare sunucularına bağlanamıyor. Bağlanamama sebepleri ise Actvision'ın, geçici süreliğine İran'a tabiri caiz ise ambargo uygulaması.

Activision'dan İranlı oyunculara engel!

Oyuna VPN ile bağlanabildiklerini belirten İranlı oyuncular, Reddit üzerinden örgütlenmiş durumda. Bazı kaynaklar ise İranlı internet korsanlarının ABD'nin resmi sitelerine saldırmasından sonra Actvision'ın böyle bir hamle yaptığını savunuyor. Yani Activision, İranlı oyunculara tavır almaktan daha çok, kendini korumak istemiş. Ancak yine de İranlı oyunculara engel getirilmesinin hiçbir sebebi olamaz. Bakalım ilerleyen günlerde başka neler yaşanacak?

Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 25.10.2021 17:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.01.2020 10:35
Ya ne oyunu olaya oyun gözüyle bakan ergenler var 2016 hava alanı saldırısı gün ay yıl yıllar evvel bildi son oyun bir gün önce işid liderinin çocuk ve kadının yanında bomba ile inthar etmesi bildi siz oyun gözü ile bakın siyasetin ta kendisi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.01.2020 08:13
Şunları öven de ne bileyim...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.01.2020 23:29
Yaptıkları acayip yanlış batmalarını zevk alarak dilemek icin bir neden daha.. Ulan adam parasını verip almış it oğlu itler? Ne hakkınız var la adam olun salarız bordo berelileri 2dk ya ordayız :d
MK Okuru
MK Okuru 9.01.2020 18:31
Çok beklersin batmasını
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.01.2020 11:53
Şu oyun dünyasına siyaset karistiriyorlar ya ondan nefret ediyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.01.2020 22:55
şu oyuna hala para verenler ve zevk alanlar var mı bilmiyorum, sözde çok vatanseverlerin yapımları beni hep rahatsız etmiştir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Activision'dan İranlı oyunculara engel!

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×