Activision'dan rekor üstüne rekor

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Activision'dan rekor üstüne rekor

Activision'dan rekor üstüne rekor

Geçtiğimiz dönemde en çok kâr getiren şirket ünvanını EA Games'den devralan Activision, bu ünvanı bırakmaya pek niyetli değil gibi görülüyor. Firma, yeni duyurduğu çeyrek yılı mali raporlarını ve 2008 yılı için olan beklentilerini açıkladı. Buna göre Activision, oldukça karlı görünüyor. Bunda en büyük pay sahibi iki oyunu ise; "Call of Duty 4 Modern Warfare" ve "Guitar Hero 3 Legend of Rock". Yapılan duyuruda, iki yapımdan da beklenen satış rakamlarının beklenilenin üzerinde gerçekleşmesi bunda en büyük etken olarak belirtiliyor. Buna göre Activision, şirket tarihinin en yüksek kâr getiren çeyreğini yaşamış oldu. Tam yıl kazancı olarak ise, beklentileri 2.30 milyar dolara yükseltildi.

Not: Tüm bu gelişmeler Activision'u en çok kazanan firma konumuna getirdiğine göre, bunda pay sahibi bu iki oyunun da (GH3 ve COD4) devamının gelecek olmasını tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek.

KAYNAK
Activision'dan rekor üstüne rekor
joystiq.com


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2022 15:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
Activision'dan rekor üstüne rekor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×