ADSL ihalesi iptal edildi

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
ADSL ihalesi iptal edildi
Türk Telekom, uzun zamandır sonuçlanması beklenen ADSL ihalesini sonuçlanma aşamasındayken iptal etti. Şubat ayından bu yana sonuçlanması beklenen, son iki aydır da "her an sözleşmeler imzalanabilir"diye konuşulan ADSL ihalesi Türk Telekom Yönetim Kurulu'nun geçtiğimiz Çarşamba yaptığı toplantı sonucunda iptal edildi. İhale ile ilgili görüşmelerine Salı günü başlayan Yönetim Kurulu karara varamayınca Çarşamba günü de toplanmaya karar verdi. Yönetim Kurulu Çarşamba günü de ihaleyle ilgili karara varamadı ve sonuç olarak ihalenin iptal edilmesine ve yeniden ihaleye çıkılmasına karar verdi. İhalenin iptal nedeni henüz açıklanmadı.

İhaleye 11 şirket teklif vermiş, son aşamada Siemens, Koç ve Lucent şirketleriyle pazarlık aşamasına gelinmişti. Türk Telekom ihaleyle 500 bin port kurmayı ve iki yıl içinde bu sistemle 2 milyon kullanıcıya erişmeyi hedefliyordu. Türk Telekom ADSL uygulamasını hali hazırda 22 santralde 3 bin 500 kullanıcıyla deneme çalışması olarak yürütüyor.

Kaynak : BTNet
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 5.08.2021 21:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
ADSL ihalesi iptal edildi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×