1/2

Aeon Flux

Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Charlize Theron'un PS2 çıkarması
Platformlar PlayStation 2
Aeon Flux
  • Yapımcı - Yayıncı Terminal Reality - Majesco Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 71
Artılar Aeon Flux'un oyunu olması, oldukça hareket barındırması, sorun çıkarmayan kamera ve Charlize Theron faktörü.
Eksiler Kontrollere zor ve alışması zaman alıyor, konu anlatımı karışık, yenilik içermiyor ve bir süre sonra sıkabiliyor.
Aeon Flux, aslında ufak bir proje olarak başlayan, fakat sonradan tutulması ile devamı yapılan bir çizgi filmdi. MTV’de gösterildiği zamanlarda, izleyiciler tarafından sürekli izleniyordu. Sonradan Aeon’u öldürdüler, yeniden canlandırdılar vs… olaylar oldu. Böyle kült olmuş, ilginç bir çizgi filmin beyaz perdeye aktarılması kaçınılmazdı. Başrolünde de Charlize Theron gibi bir afet oynayınca, yapıma kayıtsız kalınmıyor. Film ile beraber bir oyun da yapıldı. Son zamanlarda oyundan filme, filmden oyuna çevrilen bir çok proje ortalıkta dolaşmakta. Aeon Flux serisini seven biri olarak, yapıma kayıtsız kalmadım ve PS2 başında oynadım.

Charlize faktörü

Aeon Flux’i canlandıran Charlize Theron, oyunda da karşımıza çıkıyor. Aeon son derece hareketli ve atletik bir yapıya sahip. Duvarlara tırmanıyor, yüksek yerlere çıkıyor, destek alıp uzun bir yüksekliğe zıplıyor, yerde yuvarlanıp düşman ateşinden kaçıyor. Neler yapmıyor ki! Aeon sporcu bir bayan, ayrıca iyi de dövüşüyor. Onunla karşımıza çıkan rakipleri bir güzel tokatlıyoruz. Tekme, çelme, yumruk, silah hareketleri yapıp bir güzel haşatlarını çıkarma imkanımız olabiliyor. Bu hareketleri teker teker değilde, kombo şeklinde yapıyoruz. Böyle olunca adam dövmesi daha bir zevkli oluyor. Komboların sayısını ve şiddetini arttırma gibi bir imkanımız da mevcut.

Düşmanlarımız oyun için ideal düzeyde. Çok gerizekalı değiller, ancak akıllı da değiller. Yeri geldiğinde sizi bir güzel tarumar edebilecek yetenekleri var. Yinede çoğu bizden dayak yediğinden dolayı, bu durumla fazla karşılaşmıyoruz. Belinize bağlı bir iple aşağı inerken veya bir yerden kaçma durumlarında size bir güzel ateş ediyorlar. Böyle zamanlarda gerçekten de zorlayabiliyorlar. Ancak el çabukluğu marifet, nedir bunda keramet deyip, bu durumdan hemen sıyrılabiliyoruz.

Aeon Flux

Charlize Theron kimdir?

Charlize Theron 07.08.1975 tarihinde Güney Afrika'da doğdu. Güzel oyuncu 12 yıl bale eğitimi aldı ve ‘Swan Lake’ ve ‘The Nutcracter Suite’de dans etti. Daha sonra Milan ve Paris’te modellik yaptı.

Charlize Theron adını, Keanu Reeves ile beraber başrolde oynadığı Şeytanın Avukatı filmi ile duyurdu. Koca Bebek Joe ve Oscar ödüllü Michael Caine ile birlikte Tanrı'nın Eseri Şeytanın Parçası filmlerinde oynadı. Theron, İtalyan İşi, Çarpık İlişkiler, Kapan, 15 Dakika, Kasımda Aşk Başkadır, Bagger Vance Efsanesi, Onurlu Bir Adam ve Soygun gibi filmlerde de oynadı. Asıl çıkışını ise 2003 yılında çevirdiği Cani filmi ile yaptı. Bu yapım için 15 kilo almıştı. Canlandırdığı karakter sayesinde Oscar ödülünü kaptı.

Bulutların Üzerinde ve Karşınızda Peter Sellers yapımlarında oynadı ve son olarak karşımıza Aeon Flux ile gelmeye hazırlanıyor. Film yakın bir zamanda ülkemizde de gösterime girecek. Güzel yıldız şu sıralar İtalyan İşinin devamı olan, Brezilya İşi(The Brazilian Job) filmi için kamera karşısına geçti.