Agassi Tennis Generation

Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Bullet Time ile Tenis oyunu oynamak ister miydiniz?
Platformlar PC
Agassi Tennis Generation
  • Yapımcı - Yayıncı Aqua Pacific - Virgin Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Spor
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 55
Artılar -
Eksiler -

Son zamanlarda bir çok tenis oyunu çıkmaya başladı. Nedense hemen hemen hepsinin ortak bir yanı var oda kontrollerin bir türlü düzgün yapılamaması. Virtua Tennis'den sonra düzgün bir tenis oyunu yapılamadı. Acaba Virtua Tennis yapımcılarının bu iş ile bir alakaları var mı?

Agassi Tennis Generation birçok konuda işi abartmış bir oyun. Grafiklerinden içeriğine kadar dopdolu. Tam 14 adet tenis kortu eklenmiş oyuna. Bunun yanında aralarında Agassi abimizinde bulunduğu tam 32 adet tenisçi eklenmiş. Yanlış okumadınız tam 32 (otuz iki).

Peki böyle bir içeriğe sahip oyunun geri kalan kısımları nasıl? Grafikler gayet tatmin edici. Oyunun kendisine özgü bir grafik motoru var. Özellikle karakterlerin yüzleri çok iyi yapılmış. Kamera yakınlaştığında ismi yazmasa bile oyuncuyu tanımanız mümkün. Gerçi her zaman yazıyor. Kortlar ve dış öğeler çok hoşuma gitti. Toprak kortlarda top yere çarptığında tozun havaya kalktığını görebiliyorsunuz. Bunun yanında oyunda çoğu zaman Max Payne'den hatırlayacağımız Bullet Time (slow motion) oluyor. Topa vururken oyun iyice yavaşlıyor daha sonra normal hızına dönüyor. Bu özellik oyuna gerçekten çok iyi adapte edilmiş. Çoğu yerde oldukça işinize yarıyor.

Oyunun seslerinde biraz problem var. Ara sıra takılıp devamlı alkışladıkları felan oluyor. Bırazcık kulak tırmalıyor. Ayrıca spikerde var. Diğer oyunlara nazaran biraz daha konuşkan. 

Gelelim tenis oyunlarının en can alıcı noktasına; kontrollere. Şimdi böyle bir oyuna artık biraz kasıp düzgün kontroller yapmışlardır diyenler. Yanıldınız :). Maalesef Agassi Tennis Generation'ın kontrolleride zayıf. Hafiften hareket etmek istediğinizde birden karakter koşmaya başlıyor. Durum böyle olunca yakına düşen topları karşılayabilmek oldukça zor oluyor. Farklı vuruş seçenekleri ise güzel. Topu istediğiniz yere atmak gayet kolay.

Son Sözler

Bunca uğraşa rağmen tenis oyunlarına neden düzgün kontroller yapılamaz anlamak mümkün değil. Hele bu oyun için inanılmaz bir içerik hazırlanmış. Gerek kortlar gerek oyuncular fazlasıyla eklenmiş. Grafikler ise hiçte kötü sayılmaz. Karakter yüzleri ise neredeyse mükemmel. Ama kontroller bu olumlu yanların yanında çok kötü. Yakın toplara vurmak çok zor. Tabiki kontrollerin olumsuzluğu ile oyun oynanmaz hale geliyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.02.2024 23:58
Kalan Karakter: 300 Gönder
Agassi Tennis Generation
İlginizi Çekebilir