AGON AG251FZ

AGON AG251FZ

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 12.07.2017 - 01:13
AOC'nin 240 Hz'lik monitörüne yakından bakıyoruz
Artık donanımlarda her türlü ekipmanın başına oyuncu kondu mu, ekipman bir anda sanki oyuncuların performansını artıracak bir ürün gibi lanse edilmeye başlandı. Tabii ki bu durum zaman içerisinde oyuncu temalı ürünlerin acaba gerçekten bir işe yarayıp yaramadığını da sorgulatır oldu. Ancak arada öyle ürünler piyasaya sunuluyor ki, oyuncu ürünü olmanın hakkını sonuna kadar veriyor. İşte bugün tam bu konuma uygun bir ürünü, AOC markasının oyuncu monitörü AGON AG251FZ'i inceleyeceğiz.

AGON AG251FZ
24.5 inç boyutunda, oldukça sert ve şık bir tasarım ile birlikte gelen AGON AG251FZ, gerçekten de ilk bakışta ben bir oyuncu monitörüyüm diye bağıran bir ürün. Oldukça sert hatlara sahip olan AGON AG251FZ, tasarımsal olarak masamızın üzerinde oldukça şık bir ürün olarak kendini göstermeyi başarıyor. Metalik ayağı ile de şıklığını tamamlayan AGON AG251FZ, sağa sola, öne arkaya eğilebiliyor, bu sayede en kaliteli görüş açısını rahatlıkla yakalayabiliyor.

1920 x 1080 yani Full HD çözünürlük sunan AGON AG251FZ, panel olarak ne yazık ki IPS panel kullanmıyor, ancak renk doygunluğu, parlaklığı ve keskinliği ile IPS paneli de hiç aratmıyor. 1000:1'lik statik konstrast ve 50 milyona 1'lik dinamik konstrast aralığı sunmayı başaran monitör, yalnızca oyunlarda değil, multimedya içeriklerinde de kaliteli sonuçlar vermeyi başarıyor.

AGON AG251FZ
400 nits cd/m2'lik parlaklık oranı ile güneş ışığı altında bile ışıl ışıl bir görüntü vermeyi başaran AGON AG251FZ, asıl bombayı ise tazeleme oranı ve yanıt süresi ile patlatıyor. Tamı tamına 240 Hz'lik tazeleme hızına sahip olan monitör, hele ki 240 FPS'de oyunu çalıştırabiliyorsanız, ki bu tip monitörler genellikle E-Spor odaklı oyunlarda kullanılıyor ve bu oyunlar genellikle optimizasyon konusunda çok başarılı oluyor, gerçek anlamda yağ gibi akıp giden bir görüntü ile karşılaşıyorsunuz. Öyle ki, 60 FPS'in yeterli geldiği günümüzde 240 HZ'in akıcılığını gördükten sonra, 60 FPS kesinlikle acaba dedirtmeye başlıyor.

AGON AG251FZ'nin yalnızca tazeleme hızı değil, yanıt süresi de çok ama çok düşük. Tam olarak 1 ms'lik GtG yanıt süresine sahip olan monitör, yaptığınız hamleleri neredeyse 0 gecikme ile ekrana yansıtmayı başarıyor. Özellikle CS:GO ile yaptığımız denemelerde AGON AG251FZ ile gerçekten de performansımızın ne kadar arttığını anlatsak inanmazsınız. AGON AG251FZ ile birlikte özellikle ince atışlar çok daha kolay bir hal alıyor ve birer headshot makinesine dönüşüyorsunuz.

AGON AG251FZ
240 HZ'lik tazeleme hızının yalnızca akıcılığa değil, grafiklere de etki ettiğinin altını çizmek istiyorum. Örnek vermek gerekirse FIFA 18 oynarken, 60 HZ'lik bir monitörde kamera hareket halindeyken çimler birbiri ile karışıp oyunun keskinliğine darbe vuruyor, adeta zorunlu bir motion blur efekti ile karşı karşıya kalıyorduk. AGON AG251FZ'de ise bu karışıklıktan adeta eser yok. Kameranın ani hareketlerine bile anında tepki verebilecek kadar hızlı olan AGON AG251FZ, bu sayede görüntü kalitesinden bir kayıp vermeden keskin ve akıcı bir oyun deneyimi sunmayı başarıyor.

AGON AG251FZ
Fiyatı ile birazcık cebimizi zorlasa da, gerçek anlamda profesyonel oyunculuğa adım atmak için parasının hakkını sonuna kadar vermeyi başaran AOC'nin yeni oyuncu monitörü AGON AG251FZ, masaüstündeki akıcılığı ile dahi takdirimizi kazanırken, kesinlikle satın almaya değer bir ürün olmuş. Eğer yeni bir monitör arayışındaysanız ve bütçeniz de kısıtlı değilse, AGON AG251FZ modeline kesinlikle bakmanızda fayda var.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2021 00:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2017 01:50
Amd ekran kartı lazım değil mi bunun için
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.07.2017 17:20
fifa 18 oynarken mi?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.07.2017 14:50
HDR özelliği yoksa ne anladım ben bu işten ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×