Akıllı telefonlarınızı artık Game Boy'a dönüştürebilirsiniz

Akıllı telefonlarınızı artık Game Boy'a dönüştürebilirsiniz

Furkan Güler
Furkan Güler 7.08.2017 - 16:15
Damarını kessek kanı retro akacak oyuncular için Hyperkin yeni bir çözüm üretti.
Nintendo'nun efsanevi el konsolu Game Boy'u hatırlayanınız veya özleyeniniz var mı? Eğer Game Boy'u geri istiyorsanız Hyperkin firmasının size güzel bir haberi var. İlk olarak bir 1 Nisan şakasını andıran bu cihaz sayesinde akıllı telefonunuzu Game Boy'a çevirebiliyorsunuz. Konsept olarak retro oyunlar seven oyuncuların ilgisini çeken bu cihaz, Game Boy kartuşlarını cep telefonunda çalıştırmaya yarıyor. Tasarım olaran Nintendo Game Boy'un aynısı olan Smartboy'u yabancı e-ticaret siteleri üzerinden satın alabilirsiniz.

Akıllı telefonlarınızı artık Game Boy'a dönüştürebilirsiniz
Cihaz çalışmak için özel bir mobil uygulmaya ve MyOldBoy isimli emulatöre ihtiyaç duyan cihaz, tozlanmış Game Boy kartuşlarınızı yeniden gün yüzüne çıkartacaktır. Modern cep telefonları için özel olarak tasarlanan SmartBoy'un, USB Type-C destekli her telefon ile sorunsuz bir şekilde çalıştığı belirtiliyor.

Temelinde klasik bir telefon kontrolcüsü olan Smartboy'un Nintendo ile bir anlaşmasının olup olmadığını bilmiyoruz. Fakat Game Boy tasarımını aynı şekilde kopyalayan SmartBoy'un başı ilerleyen dönemlerde Nintendo ile derde girebilir. Son olarak cihaz tasarım itibari ile bazı telefonların kulaklık girişini engelleyebiliyor. Eğer satın alacaksanız bu sıkıntı ile karşılaşıp karşılaşmayacağınızı iyice araştırmalısınız.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 07:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×