1/10

Alacakaranlık Kuşağı

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Bu oyunlar uykumuzu kaçırdı!
H.P. Lovecraft demiş ki, “İnsanoğlunun en eski ve en güçlü duygusu korkudur. En eski ve en güçlü korku ise bilinmeyenin korkusudur”. Katılırsınız veya katılmazsınız fakat korkunun hayatımızda önemli bir noktada durduğu tartışılmaz. Tüm hayatımızı şekillendiren kararların kenarında köşesinde hep bu duygu var. Öyle bağımlıyız ki korkuya, bazen sinemaya sırf bu duyguyu tatmak için gidiyoruz. Hatta işi bir adım daha ilerletip, korkuyu oturma odalarımızdaki oyun makinelerimize kadar taşıdık. Peki neydi o korkutucu yapımlar? En fenalarını sizler için seçtik. Şimdi ışıkları kapatma vakti!

10. Clive Barker’s Jericho (PC/PS3/X360)

Dünya korku edebiyatı yazarlarının önde gelenlerinden Clive Barker’ın kaleme aldığı Jericho (2007’nin son çeyreğinde raflarda yer aldı), MercurySteam firması tarafından geliştirilmişti. Oyun dinamikleri açısından pek başarılı olmasa da, aniden karşınıza çıkan düşmanlarıyla dikkat çekiyordu. Bir de zamanına göre başarıyla modellenmiş korkutucu karakterler sayesinde, ekran başında irkilmekten kendinizi alamıyordunuz. Gözlerinden akan kanların dişlerine bulaştığı, bütün bedeni kesiklerle dolu olan bu insan görünümlü yaratıklara fazlaca yaklaşırsanız, ekranda sadece onun iğrenç suratını görüyordunuz. Kurtulmak için ise tuşlara ardı ardına basmaktan başka çareniz yoktu.

Alacakaranlık Kuşağı

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×