Alan Wake neden açık dünya olmadı?

Emre Günen
Emre Günen 3.06.2010 - 12:31
Alan Wake neden açık dünya olmadı?
Remedy Entertainment çalışanlarından Matias Myllyrinne, Alan Wake'in ilk duyurulduğunda sandbox, yani açık dünya oyunu olması planlanırken, bundan vazgeçilmesinin yerinde bir karar olduğunu belirtti.

Alan Wake neden açık dünya olmadı?

"Aslında bu karar vermek önemliydi ve sandbox gibi bir teknolojiden vazgeçmenin pek çok olumsuz getirisi olabilirdi. Ancak şu an baktığım zaman bu kararın doğru olduğunu düşünüyorum." diye açıklama yapan Myllyrinne, gerilim yüklü sahnelerin ekrana yansıtılabilmesi için her adımın kontrol altında tutulması gerektiğini söyledi.

Alfred Hitchcock tarzı gerilim öğelerini oyunun içine adapte edebilmek için kameraya ve kullanıcının bulunduğu mekanlara oyunun hükmedebilmesinin gerekli olduğu söylendi. Hikaye odaklı yapımların, oyuncuya fazlasıyla özgürlük sunamayacağı da vurgulandı.

Alan Wake, sadece Xbox 360 için 14 Mayıs'ta raflardaki yerini alacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 19.08.2022 01:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
Alan Wake neden açık dünya olmadı?

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×