Aliens: Fireteam çıkış tarihi açıklandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 24.06.2021 - 13:07
Film serisinden ilham alan ve arkadaşlarınız ile co-op olarak da oynayabileceğiniz Aliens: Fireteam çıkış tarihi sonunda açıklandı.

Ünlü bilim kurgu serisi Alien evreninde geçecek olan Aliens: Fireteam çıkış tarihi açıklandı. İlk olarak geçtiğimiz yıl bahsi geçen ve Mart ayında duyurusu yapılan Aliens: Fireteam, 24 Ağustos'ta PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X / S platformları için piyasaya çıkacak.

Aliens: Fireteam 24 Ağustos'ta çıkyor

Cold Iron Studios ekibi tarafından geliştirilen oyunun arkasında tabi ki Alien isim haklarına da sahip olan Fox'a bağlı, 20th Century Games firması bulunuyor. Co-op oynanışın yanı sıra hayatta kalma ve aksiyon dinamiklerine odaklanan Aliens: Fireteam için ön siparişin açılmasına özel olarak yeni bir tanıtım videosu da yayınlandı. Bu videoda çıkış tarihi ile birlikte oyunun genel özelliklerine değinildiğini görüyoruz. 39.99$ fiyat etiketine sahip olan oyunun bu videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Oyunun en azından bilinen kısımları Orbit LV-895'te yer alan Katanga isimli bir rafineride geçecek. Hikaye olarak ilk üç Alien filminden sonrasına gideceğimiz yapım kronolojik olarak ise 2179 yılında geçen Alien 3 filminden 23 yıl sonrasını konu ediniyor. Oyunda fragmanda da yer aldığı gibi terk edilmiş tesislerin yanı sıra büyük harabelere girmek zorunda da kalacağız. Kontrol edeceğimiz karakterler ise USS Endeavor gemisinden Colonial Marine ekibinin üyeleri olacak.

Beş farklı sınıf, özelleştirilebilir silahlar ve karakter yetenek sistemi gibi özelliklere sahip olan oyunda 20'den fazla düşman çeşidine yer verileceği de belirtilmiş. Yani face hugger gibi yaratıkların yanı sıra Weyland-Yutani şirketlerinin parmağı sonucu oluşan Xenomorph türleriyle de oyunda karşılaşacağız. 

Aliens: Fireteam çıkış tarihi açıklandı

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 29.07.2021 01:17
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.06.2021 20:30
Sizin co opunuzada yalniz oynamak istiy9m ben
MK Okuru
MK Okuru 29.06.2021 16:08
Aynen bende solo taraftarıyım .Co-op oynamayı sevmiyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.06.2021 17:04
oyunda alien'ı kontrol edebiliyormuyuz acaba ? edemiyorsak büyük bir kayıp oyun için .
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.06.2021 16:23
sanki ekip 4 kişi olsa imiş daha iyi olurmuş
Kalan Karakter : 300 Gönder
Aliens: Fireteam çıkış tarihi açıklandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×