1/4

Aliens vs Predator

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Bu mücadelede insanların yeri yok
Predator’ler hüküm koymak, Alien’lar ise tüm evrende tek başlarına yaşamak istiyordu. Yıllardır iki ırk arasında süren mücadelede insanların yeri yoktu. Haliyle davetsiz misafirler hoş karşılanmadı ve işin boyutu dünyaya kadar uzandı.

Kısa süre önce betasını oynadığımız Aliens vs Predator (AvP) için şimdi de tüm kullanıcılar için oynanabilir demo yayımlandı. Böylelikle Rebellion’ın yeni ürününü, multiplayer olarak test edebiliyoruz.

Demoyu, Valve’ın online platformu Steam üzerinden ücretsiz olarak indirebiliyoruz. Heyecanla yükleme işlemlerini tamamlayıp haritaya adım atmak için hamle yapmıştım ki, mücadeleye girmenin çok zor olduğunu gördüm. Dün itibariyle AvP’nin demosunu denemeye çalışmak işkence gibiydi. Sürekli geri sayan oyun saati, bunun yanında istenen oyuncu sayısının bulunamaması ve benzeri problemler, ava çıkmamıza engel teşkil etti. Neyse ki sorunlar uzun sürmedi ve kanlı mücadele başladı.

Aliens vs Predator

Elinizden geleni ardınıza koymayım
Demo itibariyle tek bir haritayı, 3 farklı ırkı kontrol ederek oynayabiliyoruz. Deathmatch modunda toplamda en fazla 8 kişiye kadar destek veriliyor, ama bu zorunlu değil. En az 2 oyuncu bile sizin ava çıkmanız için yeterli. Öncelikle Marine seçerek başlayalım. Beta yazısında da belirttiğimiz gibi insan ırkı, Predator ve Alien’lara nazaran güçsüz. Bu eksiklikleri, ışık ve silahlarıyla kapatmaya çalışıyorlar. Yani ne kadar hareketli olursanız, hayatta kalma şansınız da o kadar yüksek.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×