Alkollü drone kullanımına ceza

Alkollü drone kullanımına ceza

Furkan Güler
Furkan Güler 18.01.2018 - 16:25
İlginç bir yasa çıkartıldı.

Drone teknolojisi artık dünyanın her yerinde oldukça yaygınlaştı. Amazon'un bazı bölgelere gönderdiği kargo drone cihazları ile birlikte, insanlar da yavaş yavaş drone cihazların hayatlarına girmesine alıştılar. Ancak drone cihazları konusunda Kuzey Amerika'da ilginç bir gelişme yaşandı. Eski New Jersey Valisi olan Chris Christie, geride bıraktığımız Pazartesi günü ofisinde geçirdiği son günde alkol ve uyuşturucunun etkisi altındayken, alkollü bir şekilde drone kullanmayı yasaklayan yasa imzaladı.

Alkollü drone kullanmak artık yasak

Yeni gelen yasa sonucunda kanında alkol düzeyi yüzde 0,08'in üstünde olan kişilerin drone kullanması yasaklandı. Yasayı ihlal edip drone kullananlar ise altı ay hapis veya para cezasına çarptırılacak. Ayrıca diğer Kuzey Amerika eyaletlerinin de benzer yasalar çıkartmaya hazırlandığı söyleniyor. Giderek daha fazla insanın drone aracına sahip olması ile birlikte böyle düzenlemelerin gelmesini herkes bekliyordu. Ayrıca bu yasanın herhangi bir hapishaneyi gözetlemek, ilk yardım ekiplerine izinsiz müdahale etmek veya vahşi yaşamın izini sürmek gibi konuları kapsadığını hatırlatalım. Yani serbest alanda alkol kullanıp drone kullanmak serbest.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2021 23:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2018 19:30
Alkol almayan biri zaten bu saçmalığı niye uçurtsun :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2018 09:56
Piyasada çok alkolik drone var beyler. Dikkat edelim!
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×