1/2

Alliance: Future Combat

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Ordular sesimi duyun!
Beyin gücü ile bir nesneyi hareket ettirmek, kim bilir nasıl bir şeydir. Bunu Psi-Ops ve Second Sight ile dijital ortamda yaşadık. Gerçekte nasıl olur bilemeyiz, hatırlarım Star Trek: The Next Generation dizisinde bununla ilgili bir bölüm vardı. Kaptan Picard’ın bir arkadaşı inanılmaz bir beyin gücüne erişmiş; herhangi eşyayı oradan buraya taşıyordu, adamları havaya kaldırıyordu, uçuyordu vs... derken sonunda fazla güç yüzünden ölmüştü. Beyin gücü ile oyun oynamayı bir de düşünün. Siz sadece düşünüyorsunuz ve karakteriniz ona göre hareket ediyor. Bu fanteziden ileri gitmeyen bir olay, ancak düşünce olmasa da ses ile belki yapacağız. İşte Alliance: Future Combat bize bunu vaad ediyor.

Yakın gelecek

Alliance: Future Combat, 2008 yılında geçiyor. Şunun şurasında hemen 2 yıl sonrasında. İran, Afganistan, Hindistan ve Çin arasındaki bölge Kuzey Djombystan'ın Demokratik Cumhuriyeti haline gelir. Amerika’dan finansal destek arayan KDDC’nin liderleri, US ordusunun kendi topraklarında yeraltı tabanlı gizli bina inşa etmelerine izin verir. KDDC’nin hükümeti bile ağır bir şekilde güçlendirilmiş tabanın, askerler uzerinde bir genetik mühendislik araştırma merkezi ve gelecek jenerasyon silah sistemlerinin, test laboratuarı olduğunun farkında değildir.

Dışarıdan bir terörist grubunun üyesi KDDC hükümeti içine sızar ve bu gizli üssün yerini öğrenir. Bundan sonra işler iyice karışır. Üssün yerini öğrenen terörist ajanı, kendilerine “Özgürlük Savaşçıları” denilen örgüte bilgileri gönderir. Örgüt hiç vakit kaybetmeden bu yeraltı üssünün olduğu yere büyük bir baskın düzenler. Amerikan ordusu savunma yapmasına karşın, şu ana kadar gördüğü en büyük direniş ile karşı karşıyadır. İşler iyice karışır ve Dünya’da etkisi büyük olacak bir kriz kapının eşiğindedir. Amerikan hükümetinin son çaresi olarak, AEGIS isimli özel kuvvetlerini olay yerine göndermek ve müdahale etmek kalmıştır.

Her ne kadar siyasi bir kriz, gizli silah projeleri vs... klişe bir konuya sahip olsa da, Alliance: Future Combat son derece iddialı yapılıyor. Ekran görüntüleri açısından Alliance, C&C Generals’i hatırlatıyor. Grafikler öyle gösterse de, içersinde devrim yaratacak bir özellik bulunuyor.

Kanlı çarpışmalar

Oyun son derece ayrıntılı bir biçimde hazırlanıyor. Modellendirmeler oldukça detaylı olacak. Patlama efektleri oldukça etkili gözükecek. Modellemelerin yanında asıl güç ise çevre. Çevremiz de, detaylı ve gerçeği yansıtan bir şekilde yapılıyor. Çölde savaştığınız zaman bu çöl diyebileceksiniz. Yapımcılar atmosferi oyuncuya iyice hissettirmek istiyor. Sadece görsellik olarak değil, bombalanan bir bina yıkılacak veya tankın üstünden geçtiği barikat yıkılacak. Kısaca oyun içinde fizik de yer alacak.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×