1/9

Alone In The Dark: The New Nightmare

Can Gülay
Can Gülay 3.06.2010 - 12:31
6 yyl sonra geri döndü.. Hala korkunç ve çok daha karanlyk! Efsane devam ediyor, bu sefer mükemmel bir oyunla.
AÇIKLAMA VE İPUÇLARI
 • Tam çözüm PlayStation için hazırlanmıştır. Fakat diğer sistemlerde de kullanılabilir.
 • Eğer oyunun konusunu tam bilmiyorsanız Online Oyun Derginiz 'Merlin'in Kazanı'ndaki Alone In The Dark: The New Nightmare oyun incelemesini okuyun.
 • Oyunu oynarken mümkünse TV'nin sesini iyice yükseltip, karanlıkta oynayın. Böylece oyun daha heyecanlı hale gelecektir.
 • Tam çözüm sırasında karşılaşacağınız kuzey, güney gibi kavramlar haritadaki pusula doğrultusunda kullanılmıştır.
 • Mümkünse oyunu Analog Controller ile oynayın.
 • Silahınızı sürekli dolu tutun ve gereksiz mermi harcamaktan kaçının. Ayrıca oyunu çok sık save edip sıkıntı yaşamayın...
 • Oyun sırasında feneriniz sürekli yanık kalsın.
 • Odalara girdiğinizde mümkünse ışıkları yakın. Böylece bazı yaratıklar ölecek ve de önemli nesneler ışıldayacaktır. Ayrıca bir kaç özel odada ışığın açık ya da kapalı olması bazı şeyleri değiştirebiliyor. Örneğin bazı tablolar ve heykeller ışıkta ve karanlıkta farklı görülebiliyor.
 • Oyun sırasında karşılaşacağınız tüm döküman, günlük ve benzeri şeyleri inceleyip dikkate alın. Bu hem oyunun hikayesini daha iyi anlamınızı sağlayacak, hem de oyun hakkında bazı ip uçlarını verecek. Ayrıca telsiz bağlantılarını ve diğer konuşmaları da dikkate alın.
 • Tam çözüm sırasında biz genellikle sadece anahtar nesnelerin yerlerini belirttik. Bu nedenle siz girdiğiniz her odayı en ince detayına kadar araştırın ve sağlık nesnesi, charm, cephane gibi şeyleri toplayın.
 • Oyun sırasında karşılaşacağınız tüm nesneleri Inventory ekranında EXAMINE edip nesne hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilir, L1 ile ZOOM+ yapıp inceleyebilirsiniz. COMBINE ise seçeceğiniz nesneleri birleştirmek için kullanılıyor. SPLIT ile de birleştirdiğiniz nesneleri geri ayırabilirsiniz.
 • Tam çözümü sürekli kullanmak yerine çok takıldığınız yerlerde kullanmayı deneyin...
 • Tam çözüm ve oyun hakkında aklınıza takılan her türlü soruyu email yoluyla bize danışabilirsiniz.

  EDWARD CARNBY-DISC 1

  GARDEN

  Oyuna başlayınca kendinizi ağaçların olduğu bir bahçede bulacaksınız. Sol tarafta üzerinde astronomik sembollerin bulunduğu kilitli bir kapı var. Gidip kapıya bir bakın ve şu an için kodu bilmediğinizden oyuna başladığınız yere geri dönüp, sağ tarafa doğru ilerlemeye başlayın. Telsiz konuşmasından sonra, kanlı merdivenlere ulaşıncaya kadar yolu izleyin ve bu merdivenlerden çıkın. İçerideki yaralı adamla konuştuktan sonra, hemen orada bulunan 'Small Bronze Key'i alın. Tekrar dışarı çıkıp yola devam edin ve ilerideki kilitli kapıyı bu anahtarla açın. Kapıdan geçince ilerideki taşların üzerinden mermileri alın ve demir parmaklıklı kapıya gelinceye kadar gidin. Bu kapıyı açıp, içeri girince bir kaç köpek yanınızdan koşarak geçecek. Sonra yerden mermileri ve biraz ileriden de Aid Kit'i alın. Şimdi geri dönün ve merdivenlerden yukarı çıkın. Biraz ilerleyince, hemen bir heykelin karşısında bulunan yeni bir merdiven hattı göreceksiniz. Buradan da yukarı çıkın ve ilerleyerek merdivenlere kadar ulaşın. Merdivenlerden çıkıp malikanenin kilitli kapısını açmayı deneyin. Araya giren FMV'den sonra merdivenlerden inip yolu izleyin. (Burada izleniyormuşsunuz hissine kapılacaksınız.) Demir kapıdan geçtikten sonra, suların yolu tıkadığı bir yerle karşılaşacaksınız. Hemen yukarı çıkın ve suyu boşaltmak için köşedeki vanayı çevirin. Şimdi suların çekilmesiyle ortaya çıkan tünele girin. Su seviyesinin yüksek olduğu bu tünelde ilerleyin ve merdivenlere kadar gelip yukarı çıkın. Biraz ilerleyince kilitli bir kapı göreceksiniz. Yan taraftaki engin duvara tırmanıp yerden Charm'ı alın ve ilerleyip demir kapıdan geçin. Sol tarafa döndüğünüzde kullanılmayan eşyaların bulunduğu bir yer göreceksiniz. Burada cephane, sağlık nesnesi ve 'Triple-Barreled Gun' bulacaksınız. Bunları aldıktan sonra diğer tarafta bulunan tabutu açın ve içinden 'Gilded Key'i alın. Tabutun yanındaki kapıdan geçmeden önce sol tarafa doğru ilerleyip sandıkların oradaki merdivene ve kilitli olan ama aralığından bakabildiğiniz kapıya bir göz atın. Sonra tabutun yanındaki kapıda Gilded Key'i kullanın ve yolu izleyin. Sonunda malikaneye ulaşacaksınız.
 • Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

  Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

  Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

  Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

  Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

  ×