Alphamaslak ile Hitboy'un buluşması

Serkan Selim YILDIZ
Serkan Selim YILDIZ 3.06.2010 - 12:31
Bir Winning Eleven efsanesi
Sıcak bir gündür. Hitboy oturduğu yerde sıvışmıştır. Aylardır Alpha ile buluşmak istemektedir. Onunla konuşmuştur ve o gün buluşacaklardır. Daha önce çok ısrar etmiştir Hitboy, ama bir türlü ikisinin boş zamanı denk gelmemiştir ve buluşamamışlardır. Gün o gündür ve Alphamaslak o hiç tutamadığı sözlerinden birini vermiş ve tutmuştur. Alpha ile Hitboy buluştuklarında, her zamanki gibi birbirlerine sarılırlar. Hitboy aslında şimdiye kadar tutulmayan sözlere sinirlidir, ama karşısına Alpha gibi biri çıkınca her türlü kötü içerikli duygusu körelecektir. Bir süre konuşup muhabbet ederler. Şehir merkezinde atılan birkaç tur, yüz yüze konuşulmamış topikler için yeterlidir.

Yanlış tercih

Gidilecek yer bellidir, o da sinema. İki karaktere de uyuşan bir film tercih edilir. Şans işte seanslar Alpha’nın iş saatiyle çakışır. Hitboy, Alpha’nın işinin önemli olduğunu bildiği için ona geç saatteki seansa ısrarda bulunmaz. Yapılacak şeyler düşünüyordur her iki kişide. Birden Alpha’nın ağzından Winning Eleven kelimesi çıkar. Yanlış tercih yaptığının farkında değildir, bir anlık maziyi unutmuştur. Çok kötü hatıraları vardır bu oyunla, ama doymamış olsa gerek ki ağzından çıkar bu sözcükler. Hitboy ise fazla oynayamadığı WE 10’daki tecrübesine güvenmese de Alpha’ya hayır diyemez. Alpha döktürmeye başlamıştır bile. 3 gündür PS kiraladığını ve oyunu artık benimsemiş olduğunu mırıldanır. Bu Hitboy’u korkutmamıştır, çünkü Alpha’nın spor oyunlarındaki yeteneksizliğini yıllardır bilmektedir. Kısa bir yürüyüşün ardından gidilecek yere gelinir.

Alpha’nın korkusu

Alphamaslak güvenli bir şekilde koltuğa oturur. WE’nin yeni çıktığını ve Hitboy’un oyunu fazla oynamamış olduğunu düşünmüştür. Fakat Hitboy’a karşı içinde, her zaman bir korku vardır. Hitboy ise oyunu fazla oynamadığını, belki de yanlışlıkla kendisini yeneceğini söylemesine rağmen Alpha kolu eline aldığında, kolun kendisine ait olmayan bir titreşim söz konusudur. Bu titreşim kola ait değil, Alpha’ya aittir…

Erken gol

Oyuna iyi başlayan Alpha’nın golü erken gelir. 6.dk’da Ronaldo ile çok güzel bir gol atmıştır. Hitboy buna şaşırır. Alpha’dan böyle bir futbol beklemiyordur. Her zamanki soğukkanlı tavırlarını sergiler. Ağzından her hangi bir argo sözcük çıkmaz. Hemen kendini toparlar ve bir gol, ardından bir gol, ardından Alpha koltuğa yapışır. Ne umutla attığı o ilk golün ardından farkı açacağını ve Hitboy’u rezil edeceğini hayal etmiştir. Ama hayaller uçmuştur (Hikayeyi uzatıp Alpha’yı kızdırmak istemiyorum). Alpha daha sonraki maçlarda da hiçbir başarı elde edemeyip, 5-0 gibi rezil bir seri maç skoruyla koltuktan hüzünle kalkar. Hitboy’a, işinin uzun süreceğini, oyunu bırakmak istediğini söyler. Hitboy, ona saygı duyar ve masadan kalkar. Alpha ise içinden bir ohh çeker ve tanrıya, o masadan daha fazla bir seri farkı yemeden kalktığı için şükreder.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.07.2021 20:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
Alphamaslak ile Hitboy'un buluşması

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×