Amazon, Google Stadia'nın izinden gidebilir

Amazon, Google Stadia'nın izinden gidebilir

Furkan Güler
Furkan Güler 25.11.2019 - 10:41
Dev rekabet seneye başlayacak.

Geride bıraktığımız hafta  piyasaya sürülen Google Stadia, her ne kadar çıkışında teknik sıkıntılar barındırsa da, sahip olduğu özellikler açısından oyuncuları sevindirdi. Evinde konsol bulundurmayan veya PC sistemi güçlü olmayan oyuncular, sadece sağlam bir internet bağlantısıyla AAA oyunları oynayabiliyor. Abonelik sistemiyle çalışan Google Stadia, ortaya çıkan habere göre Amazon'a da ilham vermiş durumda. CNet'in yaptığı habere göre Amazon, kendi bulut tabanlı oyun oynama servisini 2020 yılında piyasaya sürecek. Geçtiğimiz yıllarda oyun stüdyolarını satın alarak kendi oyunlarını üretmeye başlayan ve Twitch platformuyla adından söz ettiren Amazon'un böyle bir teknolojiye girişecek maddi gücü bulunuyor.

E ticaret devi Amazon, Google Stadia'nın izinden gidebilir

Ancak internet altyapısı anlamında Amazon'un Google ile denk olacağını düşünmüyoruz. Yine de Amazon'un maddi güç anlamında Google'a en yakın firmalardan bir tanesi olması, Stadia'ya sağlam bir rakip çıkartmasına sebep olacaktır. Bakalım Amazon, sahip olduğu olanakları oyun dünyası için nasıl kullanacak? Hep birlikte göreceğiz. Peki sizce Amazon ve Google rekabeti nasıl olacak? Fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın!

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.12.2020 06:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×