Amazon Lumberyard'ın kaynak kodu herkese açıldı

Amazon Lumberyard'ın kaynak kodu herkese açıldı

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 17.08.2017 - 13:54
GitHub üzerinden kaynak koduna ulaşabilirsiniz
Amazon'un oyun motoru piyasasına, CryTek'in ünlü oyun motoru CryEngine'ı temel alarak hazırladığı ve getirdiği oyun motoru Amazon Lumberyard, bugün yapılan açıklama ile GitHub üzerinden kaynak kodlarını geliştiricilere sundu. Bu sayede oyun geliştiricileri, direkt olarak Amazon'un Lumberyard motoruna erişim sağlayabilecek. Kaynak kodları yayınlanmadan önce geliştiricilerin motora tek ulaşma şansı Lumberyard'ın kendi yüklemesiydi, bu da geliştiricilerin motorun farklı bir klasörde olmasına, dolayısı ile de işi zorlaştırmaktan başka bir işe yaramıyordu.

Ayrıca motorun GitHub üzerinde yayınlanması ile geliştiriciler motor üzerinde yaptıkları değişimleri direkt olarak Lumberyard geliştiricilerine gönderebilecek, yapılan testlerden geçen değişiklikler ise Lumberyard'ın gelecek sürümlerini etki edebilecek. Bu sayede oyun motoru çok daha açık kaynaklı bir hale gelecek ve yeni özelliklerin geliştirilmesi kolaylaşacak. Amazon'un Lumberyard motorunun GitHub sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2021 03:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
omrkcmn
omrkcmn 17.08.2017 21:09
404 not found hocam.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×