Amazon sunucuları çöktü, pek çok oyun ve platform bağlantı sorunu yaşıyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 8.12.2021 - 16:10
Amazon Sunucuları çöktü, dünden beri bağlantı sorunları yaşayan sunucular sebebiyle Instagram gibi platformlara ve popüler oyunlara erişim sorunu yaşanıyor.

Amazon sunucuları çöktü. Amazon Web Services, Instagram'dan Valorant'a kadar çeşitli sosyal medya platformları ve oyunların sunucu altyapısını oluşturan Amazon sunucuları dün çöktü. Amazon Prime Gaming  ile ülkemizde de bulunan Amazon sunucularının çöküşü Epic Games Store gibi platformları da etkilemiş. Downdetector sitesinden ulaşılabilecek olan liste oldukça uzun.

Amazon sunucuları çöktü, dün akşam saatlerinden beri platformlara erişim sorunu yaşanıyor

2019 yılında yayınlanan bir rapora göre dünyadaki oyunların yüzden 90'ından fazlası Amazon altyapısını kullanıyor. Listede öne çıkan ve sorundan en fazla etkilenen bazı oyunlar şunlar:

-League of Legends

-League of Legends Wild Rift

-PlayerUnknown's Battlegrounds

-Valorant

-Dead by Daylight

-Clash of Clans

-Destiny 2

Amazon sunucuları çöktü

Birleşik Krallık kaynaklı olduğu belirtilen problem hakkında açıklama yapan Amazon, sorunun kaynağının tespit edildiğini ve üzerinden çalışıldığını belirtti.  Çöken veya bağlantı sorunu yaşanan platformlar arasında Amazon Prime Video, Disney+, reddit gibi platformlar da bulunuyor.

Buna benzer bir problem geçtiğimiz aylarda tekrar yaşanmış, Facebook ve Instagram'a saatlerce ulaşılamamıştı. Metaverse ile iyice moda olan Web 3.0 kavramı tartışılırken, sunucu tekelinde olan Web 2.0 ile maalesef böyle problemler yaşanabiliyor.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2023 02:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.12.2021 04:45
Zamanında Bezos ahımı almıştı. Böyle böyle, yavaş yavaş çıkıyor işte.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.12.2021 20:26
balon şirket
Kalan Karakter : 300 Gönder
Amazon sunucuları çöktü, pek çok oyun ve platform bağlantı sorunu yaşıyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×