Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni inanılmaz detaylar

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 20.07.2021 - 17:04
Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu bilgiler bir casus raporundan gelse de doğruluk payı oldukça yüksek.

Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Bir Yüzüklerin Efendisi hayran sayfası olan TheOneRing.net paylaştığı casus raporu ile diziden oldukça ilgi çekici detaylara yer verdi. 18 aydır çekimleri devam eden dizi, Yüzüklerin Efendisi'nin anavatanı olan Yeni Zelanda'da çekiliyor. Dizinin çekim sürecinde bir çok detay oldukça başarılı bir şekilde gizli tutulup, sızıntıların önüne geçilse de, bugün yayımlanan casus raporunda bolca yeni detay bulunuyor.

Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni detaylar sızdırıldı

Casus raporunda ilk olarak, Tolkien Vakfı'nın da sürece dahil olduğunu ve işlerin ilerleyişinden oldukça mutlu oldukları belirtiliyor. Orta Dünya'nın hikayesini korumak ve evrenini düzende tutmak açısından Tolkien Vakfı'nın projedeki yeri önem sarf ediyor. Ayrıca dizinin genel gidişatının oldukça iyi gidişi sayesinde diziye yeni hikaye hakları da sağlanmış. Gelen detayların bazıları ise şu şekilde:

  • Doğrulanmış bir bilgiye göre ilk defa, Silmarillion'dan unsurlar görme şansımız oldukça yüksek. Amazon'un, kitabın Númenor ve Güç Yüzükleri bölümündeki hikayelerde tam haklara sahip olduğunu ve dizide kullanabileceği söyleniyor.
  • Amazon'un pazarlama hakları var.
  • Üç Yüzüklerin Efendisi lore uzmanı, bazı çekimler sırasında sette bulunuyordu.
  • Tolkien Vakfı'nın işlerin ilerleyişinden oldukça mutlu olduğu belirtiliyor.

Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni inanılmaz detaylar

Ayrıca verilen diğer bilgilere göre, bazı buçukluklar koyu tenli olacak ve üç farklı Hobbit ırkından bir tanesini temsil edecek. Yüzüklerin Efendisi dizisinin oyuncu kadrosundan olan, ünlü İngiliz aktör Lenny Henry'nin ise bu buçukluklardan bir tanesini canlandırdığı iddia ediliyor. Geçtiğimiz aylarda diziden ayrılan Tom Budge'un yüzük zanaatkarı Celebrimbor rolünde olduğu ve karakterin yeniden düzenlendiği söyleniyor. Dizide Mağara Trolleri gibi bazı bilindik yaratıkların isimlerinin Warner Bros lisans kısıtlamasından dolayı Buz Trolleri örneğindeki gibi değiştirildiği belirtiliyor. Umarız ki Warg isminin lisansları da Warner Bros'a takılmaz. Makalede, korkulanın aksine dizinin seyrek çıplaklık ve cinsellik içereceği söyleniyor ve içimizi bir tık da olsa rahatlatıyor.

Kulağa her ne kadar tuhaf gelse de alışılmışın dışına çıkarak Elflerin kısa ve daha az saça sahip olacağı belirtiliyor. Sauron/Annatar dizinin ilk sezonunda ortaya çıkmayacak. Yüzüklerin Efendisi üçlemesi Üçüncü Çağ'ı konu alırken Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisi İkinci Çağ'ı konu alacak. Efsanevi üçlemenin binlerce yıl öncesinde geçecek olan dizide, güç yüzüklerinin dövüldüğü zamanlar konu alınacak.

Yorumlar 27
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2022 00:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.07.2021 19:56
anormal olanı normal kabul ettirmeye çalışan azgın azınlık homofobik diye bir silah bulmuş. Sürekli onunla vuruyor. Homoseksüel olmak anormal değil de homofobik olmak mı anormal ? İnsana garip gelebilir doğal. Benim de bacağımda sorun var çoğu insana garip geliyorum. Onlar da bilmem ne fobik mi ?
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2021 15:18
Alın bilimsel ifade.
Cinsel yönelimin kökeni konusunda genetik faktörler, erken rahim ortamı ya da ikisinin kombinasyonuna işaret eden biyolojik teoriler uzmanlar tarafından daha çok benimsenmiştir.
Bakın uzmanlar tarafından. Zannımca değil. Bana anormal geliyor diye bana homofobik diyemezsin.
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2021 15:15
Yahu güzel kardeşim. Erkeklik hormonu az olabilir. Genetik anormallik sebebiyle eşcinsel olabilir. Aynısı kadınlar için de geçerli. Anormal size neden negatif geliyor ? Anormaller öldürülsün falan demiyoruz. Beni merdiven çıkarken görsen sana acayip anormal gelirim :) Sorun değil ama anladın.
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2021 14:57
21.07.2021 20:54
toplumdan dışlanıp düzgünce bir hayat yaşayamıyorlar böyle düşünce yapınız yüzünden... yazık size insanların istediği cinse ilgi duyması veya kendini başka bir cinsiyette hissetmesi anormallik değildir. biraz empati kurun nolur.. bu kafaları aştığımız gün herkes derin nefes alacak
MK Okuru
MK Okuru 21.07.2021 21:56
21.07.2021 20:54

Ben burada eşcinsellere karşı nefret duymuyorum, homofobik de değilim örneğin. Ancak eşcinsellerin kendilerini "normal" sanması çok daha anormal bir durum. Kimse eşcinselleri hoş görmek normal bir şeymiş gibi görmek zorunda değil.
MK Okuru
MK Okuru 21.07.2021 21:54
21.07.2021 20:54

Hiç kusura bakma kardeşim anormallikten başka bir şey değil bu. Genetik ve dış faktörlerle gelişen bir anormallik.

Nasıl pedofililik anormallik ise bu da aynı.

Bir erkeğin kendini kız gibi hissedip erkek cinse ilgi duyması normal değil. Erkek bedeninde kız olmak anormal birşey
MK Okuru
MK Okuru 21.07.2021 20:54
abi sen çok saçma şeyler söylüyosun şuan... bu düpedüz homofobiklik :D bir insanın kendi cinsinden bir insana aşık olmasında hiçbir sıkıntı yok şunu bir anlayamadınız... eşcinsellik anormallik değildir. umarım şu kafadan bir an önce çıkarsınız.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2021 00:28
Kisa sacli elf tolkienin orta dunyasina hakaret eski koye yeni adet getirmeseniz sasardim zenci hobbit tom budge celebrimbor dusuncesi kisa sacli elfler ciplaklik
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2021 00:25
Ortalık karışacak lan. Bu arada herkes efendi olsun kimseyi dışlamayın olum. Türkiye’de zeki kalmak çok zor sizi anlıyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2021 23:52
Sauron için bekleyen ben :/
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2021 00:16
15:04 Bilgi için teşekkürler. Ancak bunun zaten farkındayım ve göz dediğiniz şey Sauron'un kendisi değildir. Sauronun gözü diye geçer.
MK Okuru
MK Okuru 21.07.2021 15:04
Sauron, Silmarillion dönemlerinde bildiğin yakışıklı elf tipinde birisi, öyle Yüzüklerin Efendisi'ndeki gibi göz falan bekleme.
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2021 23:57
Sauron'u hiç bir zaman adam akıllı göremeyecek miyiz acaba ya filmlerde de azıcık gösterdiler hep
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.07.2021 23:00
leş gibi olucak. sauronun elrondla sevişmesini falan görebiliriz, zenci elf komedisinden bahsetmiyorum bile.
MK Okuru
MK Okuru 21.07.2021 23:36
Diziyi netflix degil amazon yapiyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Amazon'un Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni inanılmaz detaylar

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×