AMD Navi 31 GPU daha hızlı ve ucuz olacak

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 18.05.2022 - 16:36
AMD Navi 31 GPU hakkında bugün sızan bir bilgi, GPU'nun 384 bit bellek veriyoluna sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Navi 31'in, önceki söylentilerdeki 256-bit bellek veri yolundan daha geniş bir 384-bit bellek veriyolu destekleyeceği ortaya çıktı. Navi 31'den daha önce 256 bit bellek veri yolu +32 GB GDDR6 ile geleceği söylenmişti. Ancak sızıntıda ortaya çıkan bilgilere göre, 384 bit bellek yoluna sahip olacak.

AMD Navi 31 GPU daha hızlı ve ucuz olacak

Twitter kullanıcısı "AMDGPU_", tarafından yayınlanan görsellerden çözebildiğimiz kadarı ile, Navi 31 384-bit bellek veri yolunun bellek bant genişliğini artırmakla kalmayıp, AMD'nin aynı anda daha az bellek modülü gerektirmesini de sağlayacak. Bu, Navi 31 tabanlı ürünlerin daha ucuz olacağını ve daha az enerji harcayabileceğini gösteriyor.

AMD'nin ayrıca Navi 31'in MCM (çoklu çip modülü) tasarımının içinde altı adet bellek hesaplama modülü ile birleştirilmiş bir adet grafik hesaplama modülü kullandığı da bildiriliyor.

AMDGPU_'nın ortaya çıkardığı bilgilerin ne kadar doğrudur bilmiyoruz, ancak AMD'nin uzun süredir daha hızlı ve daha az enerji harcayan GPU'lar üzerinde çalıştığı bilinen bir gerçek. Bu çalışmaların sonucunu, önümüzdeki nesilde görürsek şaşırmamamız lazım.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.07.2022 10:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
AMD Navi 31 GPU daha hızlı ve ucuz olacak

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×