AMD, RX vega kartlarını sonunda satışa çıkardı

AMD, RX vega kartlarını sonunda satışa çıkardı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 3.08.2017 - 13:30
AMD firması, Radeon RX Vega GPU’ları bugün resmi olarak pazara sunduğunu duyurdu
Yeteneklerinden ötesini sunan ve ileriye dönük teknolojilerle donatılmış Radeon RX Vega grafik kartları, AMD’nin üst kalite oyun sınıfına dönüşünü temsil ederken, firmanın lider teknolojileri herkese sunma stratejisinin devamını oluşturacak.

Radeon RX Vega’nın üç farklı sürümü son kullanıcılara sunulacak. Bunlar Radeon RX Vega 64 Liquid Cooled Edition, 64 işlem ünitesi ile geliştirilen, bugüne kadar üretilmiş en güçlü Radeon; Hava Soğutmalı Radeon RX Vega 64 ve Radeon RX Vega 56.

Radeon RX Vega: Dünyadaki en gelişmiş son kullanıcı grafik kartı

Radeon RX Vega grafik kartları, günümüz oyunlarının görsel ihtiyaçlarına ve gelişen karmaşıklığına doğrudan cevap veren “Vega” GPU mimarisiyle üretildi. Bu ihtiyaçları karşılamak için geliştirilen bu mimari, önceleri erişilmesi zor öncü grafik teknolojilerini, tüm oyunculara sunmasıyla dikkat çekiyor. Rapid Packed Math, Yüksek Bant Genişlikli Ara Bellek Kontrolcüsü ve yeni Geometri ve Piksel Motorları gibi en güncel teknoloji yetenekleri, DirectX® 12 ve Vulkan® gibi düşük seviye API’lerde oyun performansını artırmayı amaçlarken, geliştiricilere de günümüzün ve geleceğin en karmaşık ve güzel sanal dünyalarını tasarlarken esneklik sunuyor.

AMD, RX vega kartlarını sonunda satışa çıkardı
Daha iyi üst düzey oyunlar için tasarlandı – Radeon RX Vega, üst sınıf oyunlar için tasarlanmış en karmaşık GPU mimarisini temsil eder. Yeni nesil işlem üniteleriyle, çoklu veri tipi operasyonlarının doğal işlenmesini mümkün kılar, iş yükleri arasında kapsamlı bir mimariyle farklı veri tipi desteği sağlarken, gelişmiş geometri motoruyla, karmaşık geometrik işlemlerde artırılmış verimlilik sunar. Bu sayede önceki Radeon GPU mimarilerinden %200 daha fazla veri akışı sağlar. İyileştirilmiş piksel motoru, performansı “birer birer işleme” yöntemiyle artırırken, Yüksek Bant Genişlikli Ara Bellek barındıran 8GB’lık HBM2 belleğe sahip dünyanın en gelişmiş GPU bellek mimarisi, bir önceki GDDR5’e göre %60 daha fazla bellek bant genişliği sağlıyor. Bu gelişmelerin sonucu olarak Radeon RX Vega’nın 13.7 TFLOP’luk zirve performanslı büyüleyici işlem gücü, en fazla performans isteyen oyun ve VR uygulamalarına güç sağlıyor.

Sıradışı yüksek kaliteli tasarım – Radeon RX Vega oyuncu grafik kartları, en güncel teknoloji ve yüksek kaliteli tasarımla kusursuz şekilde üretilmiştir. Seçili modeller pürüzsüz traşlı alüminyum koruma, anodize alüminyum arka plaka, özelleştirilmiş GPU hız göstergesi, ikonik LED aydınlatma ve çift vBIOS için kontroller barındırır. Sıvı soğutmalı sürümler, en yeni izotermik buhar odasıyla maksimum ısı yayılımı sağlarken, sıvı soğutmalı sürüm, yüksek verimli pompa, sıfır eğimli tüpler ve sessiz çalışma için bir Nidec Gentle Typhoon fan barındıran, yeni nesil bir soğutma tasarımı sunar.

Lider görüntüleme teknolojileri – PC oyuncuları değiştirilebilen tazeleme oranının, monitörler için standart bir özellik olmasını isterler ve bu özelliğe sahip olmak için ekstra bir “özellik vergisi” ödemek istemezler. Radeon RX Vega grafik kartları, PC oyunculuğu için akıcı ve canlı HDR oyunlar, 10-bit görüntü desteği ve düşük kare oranı karşılama gibi özellikler sağlayan Radeon™ FreeSync teknolojisini destekler. Bugün 200’den fazla FreeSync monitör satıştadır ve bu da daha pahalı olan rakip teknolojiden yedi kat daha fazladır. Radeon RX Vega grafik kartları, HDMI® 4K60 ve DisplayPort™ 1.4 sayesinde, Radeon™ FreeSync ile yüksek tazelemeli, Ultra HD, ultra geniş ve tek kablo üzerinde 5K çözünürlükler gibi yüksek çözünürlük ve yüksek tazeleme oranlı görselleri desteklemektedir.Radeon™ Software ile rakipsiz özellikler ve kontrol gücü– Radeon Software, Radeon RX Vega grafik kartlarının karmaşık donanımını tamamlayarak, en üstün performansı sunuyor. Performans, özellikler ve kararlılıkta en üst düzeyi sağlayarak, kutudan çıkardığınız anda sıra dışı bir deneyim sunmak için tasarlanmıştır. Geçtiğimiz hafta yayınlanan yeni Radeon Software’den Radeon RX Vega kullanıcıları da yarar sağlayacak. Radeon™ WattMan, bellek hız düşürme, ince işlenmiş güç durum kontrolleriyle artırılmış performans ve güç tasarrufu sağlıyor. Bunun yanında WattMan’ın otomatik olarak GPU güç durumunu özelliklerinize göre ayarlamasını sağlamak, böylece otomatik hız aşırtma ve otomatik güç tasarrufu özelliklerinden yararlanmak da mümkün. En iyi görüntü yakalama, yayınlama ve paylaşma yazılımı olan Radeon™ ReLive, şimdi 100 Mbps’de daha yüksek bit oranında kayıt için seçenekler, artırılmış HUD görünürlüğü, iyileştirilmiş bildirimler ve geliştirilmiş ses kontrolleriyle güncellendi.

Ayrıca VR Video Oynatımı için AMD Liquid VR™ 360 eklentisi de, HEVC 4K x 4K VR video oynatımı için sunulan ilk baştan sona GPU ile hızlandırılmış çözüm olma özelliğini taşıyor. 360 stereoskopik videolar için tasarlanmış olan bu eklenti, ambisonik sesi desteklerken, %65 daha yüksek kare oranları, kaybolmayan kareler ve güç tüketimini oynatma sırasında %15 daha da geliştirmek için, GPU tarafından hızlandırılmaktadır.

Basın Bülteni
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 08:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
byakuya
byakuya 8.08.2017 16:16
Gtx 1070 fiyatına vega 56 ve amd r5 işlemci alınabiliyor. Geçmiş olsun nvidia ve intel.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Silmak
Silmak 4.08.2017 00:11
bitcoin mining yapanlara gün doğdu, sıvı soğutmalı olanı adamlar için idealdir herhalde.

para kazanmak harici bu kartlar çoğu kişi için hayal, ancak 1-2 sene sonra :/
Kalan Karakter : 300 Gönder
ibrahimAvci
ibrahimAvci 3.08.2017 20:49
maden cilerden fırsat kalmıyor vatandaşlara adamlar tırlarla götürüyor evet konsept olarak piyasaya rekabet getirdi ancak türkiye için değil ne yazıkki artık böbrek yetmez böbrek+karaciğer bir makina etmiyor pc artık kokoş ların eline düştü benim gibi garibanlara haydin cenaze namazına orta direği nasıl bilirdirdiniz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2017 15:14
13.7 TFLOP çok iyiymiş. Ps5'de 12 felan diyorlardı. 20 isteriz :D:D:D
Kalan Karakter : 300 Gönder
GhosT AssassiN
GhosT AssassiN 3.08.2017 14:37
Buydu değil mi FC 5, wolfenstein gibi oyunları sorunsuz oynatacak teknolojiye sahip(!) parça, hemen alıyorum hemen.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×