AMD Ryzen 7 5800X3D test sonuçlarında rakibini geride bıraktı

Ahmet Lütfi Aksoy
Ahmet Lütfi Aksoy 13.04.2022 - 21:26
AMD Ryzen 7 5800X3D test sonuçlarında Intel işlemcisi ile kıran kırana bir yarışta, kazananın kim olacağını her zamanki gibi oyunlar belirleyecek.

Amd en son işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D'yi bugün piyasaya sürdü. 449 $ fiyat etiketiyle kullanıcılar ile buluşan AMD hemen test sistemlerine girdi ve ilk sonuçlar gelmeye başladı. Rakibi ise kadim rakibi Intel. İ9 – 12900K işlemci ile 1080P ve 720P ekran çözünürlüklerinde kapışan AMD’nin işlemcisinin sonuçları ise yabana atılır gibi değil. Hem fiyat olarak Intel’in ilgili işlemcisinden neredeyse %20 daha ucuz olan bu işlemcinin sonuçlarına gelin yakından bakalım. 

AMD Ryzen 7 5800X3D işlemcisi test sonuçlarında rakibini geride bıraktı

AMD Ryzen 7 5800X3D test sonuçlarında rakibini geride bıraktı

Xanxo Gaming üzerinden detaylarını görebileceğiniz testlerde, Death Stranding – Borderlands – FF XV – Witcher 3 gibi oyunlarda test edilen işlemciler, aynı performansı göstermişler ve FPS ler aynı seviyede seyretmiş. Bazı oyunlarda farklı şekilde öne geçen 5800 X3D performansı ile tüm incelemelerden yüksek notlar almaya devam ediyor. 

Rakibine göre %20 daha ucuz olan bir işlemcinin aynı performansı vermesi tabiki oyuncular için harika bir haber olmakla beraber, Intel tarafının buna nasıl bir cevap vereceğini tüm oyun camiası merakla bekliyor. 

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2023 23:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
AMD Ryzen 7 5800X3D test sonuçlarında rakibini geride bıraktı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×