Amerika ve Rusya, Mars'a beraber gidebilir

Furkan Güler
Furkan Güler 28.09.2017 - 12:16
NASA ve Roscosmos beraber uzay üssü kuruyor.

Vakti zamanında Ay'a gitmek için kıyasıya bir rekabete tutuşan Amerika ve Rusya, bu sefer uzay için birlikte çalışma kararı aldılar. Verilen bilgilere göre uzay ajansları olan NASA ve Roscosmos, Ay yörüngesinde ortak bir uzay istasyonu kuracak. Mars'a gönderilecek insanlı roketler için büyük gelişme olduğu söylenen bu uzay istasyonu, oldukça geniş kapsamlı olacak. 2020'de tamamlanması beklenen uzay istasyonuna destek vermek için birden fazla ülke gönüllü olmuş durumda. Bu ülkeler arasında baştan Çin ve Güney Kore olmak üzere Hindistan ve Brezilya bulunuyor.

Amerika ve Rusya uzay için ortak çalışma kararı aldı.

Diğer bir yandan hali hazırda ay yörüngesinde bulunan Uluslararası Uzay İstasyonunun emekliye ayrılacağı belirtildi. 20 Kasım 1998 tarihinde fırlatılan uzay istasyonunun yerini, yeni yapılacak istasyonun alacağı söyleniyor. 2030 yılında başlayan olan Mars görevinde bulunan insanların uğrak durağı olması beklenen yeni uzay istasyonu şimdilik daha proje aşamasında. Ancak en kısa zamanda ilk çalışmalara başlanacağı belirtiyor. Şahsen Brezilya ve Hindistan'ın yaptığı gibi Türkiye'nin de kurulacak olan uzay istasyonuna destek vermesini isterdim.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 12.08.2022 21:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
Amerika ve Rusya, Mars'a beraber gidebilir

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×