Amerika'daki okul saldırısı sonrası yine video oyunlar suçlandı

Amerika'daki okul saldırısı sonrası yine video oyunlar suçlandı

Furkan Güler
Furkan Güler 22.02.2018 - 14:26
Kentucky Valisi, suçu silahlar yerine video oyunları ve filmlerde buldu

Geride bıraktığımız haftalarda Amerika Birleşik Devletleri'nde liseye yönelik yapılan silahlı saldırıda 17 kişi hayatını kaybederken, 50'den fazla kişi de yaralanmıştı. Florida'nın Broward kentindeki Stoneman Douglas Lisesine okulun eski öğrencisi olduğu iddia edilen Nicolas Cruz, gerçekleştirdiği saldırı sonucunda polisler tarafından yakalanarak yargıç karşısına çıkartıldı. Ancak sonrasında tekrar yapılan saldırı sonucunda Kuzey Amerika'da yine silahlara kolay erişilmesi gündeme getirildi. Milyonlarca Amerikan vatandaş silahların sivillere kolayca satılmamasını desteklerken, Amerikan Başkanı dahil onlarca yetkili bu kararın karşısında duruyor.

Saldırı sonrasında suçlu yine video oyunlar oldu

Şimdi ise Kentucky Valisi Matt Bevin, yaşanan saldırı olaylarında suçun silahları atılmasını saçma bulduğunu belirtti. Bevin'e göre şiddet temalı video oyunlar ve Hollywood filmleri, bu saldırıları tetikleyen en büyük unsur. Suçu silahlar yerine kolayca oyunlara ve filmlere atmak, bize sorarsanız biraz işin kolayına kaçmak oluyor.

Amerika'nın en büyük gelir kaynaklarından bir tanesi olan serbest silah satışı, muhtemelen uzun bir süre boyunca daha kaldırılmayacaktır. Bireysel silahlanmanın oldukça fazla olduğu ülkede, aksiyon filmlerinin yıldızları olan Hollywood ünlüleri de bu durumun yasaklanmasını destekliyorlar. 

Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 01:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
etemelkuran
etemelkuran 25.02.2018 07:21
ABDde silaha erişim çok kolay ve ekonomik. Ayrıca uyarıcı maddelere erişim de kolay, aile bağları çürümüş temel eğitimi almamış bi veledin bi yeri taraması gayet doğal. Oyunla filmle olmaz bu işler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2018 16:21
Filmler diziler oyunlar insanları etkiliyorlar. Ve bu saydigim şeylerin en büyük konusu ise şiddet ve cinselliktir. Sonuç da doğal olarak zinanin yayılması ve liseyi tüfekle taramak olmuş. Şirketler filmin içinde 2 saniyelik bir reklam için çokça para harcarken, filmde baştan sona her türl
etemelkuran
etemelkuran 25.02.2018 07:18
Seni etkilemiş belli ki gidip bir yeri tarayasın geliyor, zeka seviyen düşükse yapacak bişey kalmaz. Ayrıca zina dediğin şey de relative, çakma imam nikahıyla zina olmuyor da filmden oyundan etkilenip mi oluyor. İlginç.
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2018 00:10
MK Okuru 22.02.2018 16:48
iyi güzel diyorsunda flim/kitap/oyun/ vs şeyler toplumlara bilgilendiren ögreten kaynaklardır. yani şimdi birine çocuklugundan beri yanlış olan bir bilgiyi paso aşılasan ileri döru sen ona yanlış desende o dogru bilecektir. toplum zihniyeti bozuluyor böyle yolar ile.
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2018 16:48
Zina dediğin şey evrensel değil belli dinler, kültürler vs. tarafından yanlış görülüyor. Oyun ve filmler hiç kimseyi yüzlerce insanı öldürmeye sürüklemez, sürüklüyorsa birey ya iyi yetiştirilememiştir ya da psikolojisi önceden bozuktur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2018 19:20
şiddetin tek sebebi Darwinist materyalist eğitimdir.. oyunlar ve filmler de buna katkı sağlıyor tabiki..
etemelkuran
etemelkuran 25.02.2018 07:16
Böyle mal bir yorumun onaylanması manidar. O kadar oyun oynadım kimseyi tarayasım gelmedi. Dediği terimleri de heralde kedicik hocasından öğrenmiş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
oXelight
oXelight 25.02.2018 03:54
Dünya üzerinde yapılan o kadar gereksiz savaş, katliam vs özendirmezken özellikle oyunların, filmlerin özendirmesi manidar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2018 08:15
Tek cahil bakanlıkların türkiyede olduğunu zannediyordum meğersem yanılmışım
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×