Ancient Quest of Saqqarah

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Kumların altındaki gizli sırlar açığa çıkıyor
Platformlar PC
Ancient Quest of Saqqarah
  • Yapımcı - Yayıncı Codeminion - City Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Bulmaca,Bulmaca
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 68
Artılar Yedi farklı bulmaca türü
Eksiler Bir süre sonra sıkabilir
Tarihi ve mistik mekânlarıyla hem yerli halkı büyüleyen, hem de dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Mısır, yaşamın sonlandırılmak üzere olduğu bir kaynağa dönüşmek üzeredir. Kehanete göre bir gün güneşin ışığı, dünya üzerinden çekilecek ve karanlık bir dönem başlayacaktır. Kötü Tanrı Seth, böylece dünyanın tek hâkimi olacak ve ölüm getirecektir. Seçilmiş kişi olarak, kumların altındaki gizli şehre varmalı ve farklı tapınaklardaki bulmacaları çözmeliyiz. Ancak bu şekilde gizli hazineleri ortaya çıkarabiliriz ve kilitli tapınakların kapılarını açabiliriz. Tabii ki böylece Seth’i durdurabiliriz.

Ancient Quest of Saqqarah
"Oyun içindeki bulmacalar tapınaklara göre değişiyor."

Çözülmedik bulmaca kalmasın

Ancient Quest of Saqqarah, Mısır motifleriyle süslenmiş bir puzzle oyunu. Yapımda oynayabileceğimiz 7 farklı tapınak yer alıyor. Bunlar: Thot, Lsis, Sobek, Osiris, Bast, Anubis ve Horus. Her bir tapınak, önemli bir isime ait ve yer alan bulmaca tarzları, her birinde farklı. Oyuna yeni başladığımızda, oynayabileceğimiz tek tapınak yer alıyor, yani diğer tapınaklarda oynayamıyoruz. Her tapınakta, dört adet bulmaca çözdüğümüz taktirde, bir sonraki tapınağı açabilecek anahtara sahip oluyoruz. Böylece istersek maceramıza yeni bir mekânda, istersek de bulunduğumuz bölümde devam edebiliyoruz. Bulmaca türlerinden biraz bahsetmek gerekirse, daha önceden karşılaştığımız bulmacalarla hemen hemen aynı. Bazen aynı renkli üç adet taşı bir araya getirerek kombine etmemiz gerekirken; bazen de en az üç adet yan yana dizilmiş taşın üzerinden, sürükle bırak yöntemiyle geçmemiz gerekiyor. Yeni bölümlere adım atmadan önceki ekranda, nasıl oynayabileceğimiz hakkında bilgiler de veriliyor.

Kum saati tükenmeden

Bölüm aralarında hazırlanmış bonus bulmacalar sayesinde, yeni özellikler elde edebiliyoruz. Bu sayede, bulmacalara yeni taşlar ekleniyor. Daha fazla puan almamıza veya diğer taşların arasında bir köprü kurmamıza yardımcı oluyor. Oyunun kolay bir yönünden söz edersek, eğer hamle yapmak için bir süre beklerseniz, yapım size yardımcı oluyor ve nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda fikir veriyor. Bulmacaları çözmek için belirli bir zamanımız var. Doğal olarak, zaman sona ermeden görevlerimizi tamamlamak zorundayız.

Ancient Quest of Saqqarah
"Toplamda yedi farklı tapınak Ancient Quest of Saqqarah'da yer alıyor."

Bazen yaptığınız seçimler, sizi içinden çıkılması zor bir duruma götürüyor. Bu sırada, ekranın sağ alt köşesinde yer alan simgeye tıklayarak, ekrandaki taşların yerlerinin değişmesini sağlayabiliyorsunuz. Eğer hiçbir çıkar yol yoksa, bölümü tekrar oynamak zorundasınız. Yapımda tam olarak 500 adet bulmaca yer alıyor ve oyunda ilerledikçe işler zorlaşıyor.

2B olarak hazırlanan Ancient Quest of Saqqarah’ın grafiksel olarak bir iddiası yok. İşitsel olarak da Mısır’a özgü bir tema seçilmiş. İstediği düşük sistem özellikleri sayesinde, sisteminizde sorun çıkarmayacaktır. Özellikle boş vakitlerinizde ya da ofisinizdeki ufak molalarda oynayabileceğiniz, hoş bir oyun diyebiliriz. Fakat uzun süre oynadıkça sıkılmanız olası.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 15:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ancient Quest of Saqqarah

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×