Angry Birds'ün marka değerini görünce çok şaşıracaksınız

Angry Birds'ün marka değerini görünce çok şaşıracaksınız

Furkan Güler
Furkan Güler 19.09.2017 - 14:03
Ünlü oyun serisi sizce ne kadar ediyor?

Mobil platformun en ünlü oyun serilerinden bir tanesi olan Angry Birds'ün geliştiricisi Rovio, hisselerini halka arz etmek için son aşamalara geldi. 29 Eylül'de borsa hisselerini halka açacak olan firma, Angry Birds'ün marka değerini, ilerleyen yıllarda 1 milyar dolara çıkaracaklarını belirtti. Şu anda 956 milyon dolar değerinde olan Angry Birds markası, günden güne büyümeye devam ediyor. Tüm platformlarda yaklaşık 4 milyar kez indirilen Angry Birds oyununun, daha ne kadar büyük kitlelere ulaşacağını merak ediyoruz. Geride bıraktığımız yıl filmi de çıkan Angry Birds'ün değeri, Rovio hisselerini halka arz ettikten sonra tavan yapacak gibi duruyor.

Angry Birds'ün marka değerini görünce çok şaşıracaksınız

Angry Birds'ün büyüklüğü önünde diğer oyunlar diz çöküyor

Mobil oyun sektörünün ne denli büyük olduğunu sadece Angry Birds'ten bile anlayabiliyoruz. Candy Crush, Clash of Clans ve Clash Royale gibi piyasanın kaymağını yiyen oyunların, mobil oyun pazarında daha ne kadar hüküm süreceğini merak ediyoruz. Video oyun tarihinin köklü şirketlerinden bir tanesi olan Konami'nin bile mobile yöneleceğini açıklaması, video oyun endüstrisinin nereye doğru gideceğini az çok bizlere gösteriyor. Peki siz mobil oyun sektörünün geleceğini parlak görüyor musunuz? Yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 7.03.2021 05:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.09.2017 19:30
Mobil oyunların %90 ı çöp
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×