Animal Crossing: New Horizons, Call of Duty'nin rekorunu kırdı

Animal Crossing: New Horizons, Call of Duty'nin rekorunu kırdı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 23.04.2020 - 12:11
Çıktığı günden itibaren en çok konuşulan yapımların başında gelen Animal Crossing: New Horizons, Call of Duty: Black Ops 4 rekorunu kırmayı başardı.

Şehrin karmaşasından uzaklaşıp kendimize yeni bir hayat kurmaya çalıştığımız Animal Crossing: New Horizons'tan ilginç bir haber geldi ve oyunun Call of Duty: Black Ops 4'ün daha önce kırmış olduğu rekoru geride bıraktığı açıklandı. SuperData'nın raporlarına göre Animal Crossing: New Horizons, şimdiye kadar 5 milyon satış rakamını geçerek bu rekoru kırmayı başardı.

Animal Crossing: New Horizons, Call of Duty'nin rekorunu kırdı

Bir konsol oyununun çıktığı ilk ay içerisinde en çok satış rakamına ulaştığı rekoru daha önce Call of Duty: Black Ops 4'te bulunuyordu. 20 Mart 2020'de çıkan Animal Crossing: New Horizons ise ilk ayında 5 milyon satış rakamını geride bırakarak bu rekorun yeni sahibi oldu. Raporda ayrıca tüketicilerin evde olmasının dijital satışlara daha büyük etki ettiği de raporlanmış. Öyle ki oyunun çok satması ve konuşulmasının ardından, sosyal medya ve Reddit gibi ortamlarda salgının neredeyse Animal Crossing: New Horizons PR'ı olduğu gibi espriler de yapılmıştı.

NPD'nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporlarda da oyun satışlarının mart ayında 739 milyon dolara ulaştığı rapor edilmişti. Ayrıca bu rakamın bir önceki yılın aynı dönemine göre %34'lük bir artışa sebep olduğu da açıklanmıştı.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 03:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.04.2020 10:25
Aldığıma pişman oldum, stardew valley gibi bir ilerleme hissiyatı yok Ben de reddit'e kandım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.04.2020 12:39
bu oyunu pcde çalıştırma immkanı varmı?
MK Okuru
MK Okuru 23.04.2020 18:48
Yuzu emulatörü güçlü bir pc ile

Youtubeda bsod gaming kanalında rehber var.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×