1/3

Anime & Manga #13 Spirited Away

Anime & Manga #13 Spirited Away

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 13.06.2013 - 00:17
Ruhunuzu özgür bırakmayı öğreneceksiniz
Merhabalar efendim, anime & manga köşemin 13.bölümüyle sizlerleyim. Geçtiğimiz hafta Hayao Miyazaki’nin ne kadar mükemmel bir hayal gücüne sahip olduğunu savunuyordum. Bunu savunmaya devam edeceğim, açıkçası gaza gelip Spirited Away’e yer vermek önemli diye düşündüm. Prenses Mononoke ve Spirited Away arasındaki kıyaslamanın bitmek bilmeyen bir içerik olduğunu da biliyorum. Hatta bazı izleyenler, nasıl olur da Spirited Away ödül alır ve Prenses Mononoke’yi geçer diye düşünüyorlar. Bunun cevabını öğrenmenin vakti geldi diye düşünüyorum.

Anime & Manga #13 Spirited Away
Spirited Away yani Ruhların Kaçışı, 2001 yılında vizyona giren 124 dakikalık bir anime. Yaklaşık 19 milyon dolar bütçesiyle rekor kıran bir baş yapıt. Ancak Prenses Mononoke bütçe olarak 24 milyon dolar ile rakibine fark atmış gibi duruyor. En sağlıklısı bu kıyaslamayı bir kenara bırakıp, Ruhların Kaçışı isimli animenin içeriklerine girelim. Yoksa yazı uzar da uzar.

Anime & Manga #13 Spirited Away
Her hafta olduğu gibi, animenin başarılı parçalarından biriyle açılış yapalım. Dinlenemizi tavsiye ederim.

Animasyon türünün en önemli örneklerinden biri olan Ruhların Kaçışı, 75. Akademi Ödülleri’nde “En İyi Animasyon” dalında Oscar’a; 52. Berlin Film Festivali’nde ise “Altın Ayı” ödülüne layık görülmüştür. Film, Japon sinema tarihinin en başarılı filmi olarak da kırılması güç bir rekoru elinde tutuyor. Henüz bu rekoru hiçbir animasyon geçemedi. Bunları bilerek animeyi izleyebilirsiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×