1/2

Anime ve Manga #26 Fairy Tail

Anime ve Manga #26 Fairy Tail

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 31.07.2013 - 15:45
Dürüst ol ve gülümse; tıpkı olması gerektiği gibi
Anime ve Manga köşemizin 26. bölümüyle sizlerleyiz. Bu hafta, geçen hafta izlemeye başladığım Fairy Tail'i konuk etmeye karar verdim. Uzun süredir düşünüp de bir türlü başlayamamıştım ve şu aralar "çok geç kalmışım!" çığlıklarını atarak ve zevkle izliyorum.

Animesi ve mangası hakkında daha fazla detay vermeden, sizi animenin en başarılı müziklerinden biriyle baş başa bırakmak istiyorum.


İnsan böyle bir müzikle nasıl gaza gelmez, öyle değil mi? Zira söz konusu müzik olduğunda, bu animeye en yüksek puanın verilmesi gerektiğini savunuyorum.

Animenin güzelliklerine değinmeden önce birkaç detay vermekte fayda var. Animemiz/mangamız, Lucy isminde genç bir büyücüyle başlıyor. Onun büyük bir hayali var ve bu hayali gerçekleştirmek için, her türlü zorluğa baş kaldırıyor. Fairy Tail ismindeki loncaya katılmak isteyen Lucy, bir gün Natsu isminde genç bir adamla tanışır. Natsu'nun sıradan bir genç olduğunu zanneden Lucy, bir takım adamlar tarafından, köle olarak satılmak amacıyla kaçırılır. Natsu'nun ve sevimli dostu Happy'nin ortaya çıkmasıyla, Lucy kurtulur. Natsu, aslında Fairy Tail loncasının en güçlü büyülerinden biridir. Lucy'nin kurtarılmasının ardından Natsu, kendisine katılmasını teklif eder. Sonunda hayaline kavuşan Lucy, bu teklifi geri çevirmez ve loncanın onlara verdiği görevleri yerine getirmeye başlarlar.

Fairy Tail'de, her büyücünün özel bir yeteneği var. Elementleri kontrol edenlerden tutun, silahları mükemmelleştirenler bile mevcut. Kimisi ruhlarla iletişime geçebiliyor, kimisi okyanusu elinin altında tutabiliyor.

Anime ve Manga #26 Fairy Tail
Fairy Tail, 2006 yılında ortaya çıkan bir manga. Özünde, mangasının çok daha olumlu eleştiriler aldığı da bir gerçek. 38 Ciltlik mangası, hala devam ediyor ve oldukça büyük bir kitlesi var. Mangasını bu kadar popüler yapan nedenlerden biri de, çizimlerindeki doyum ve değişik bir mizah anlayışı olması. Henüz birkaç bölüm okumama rağmen, olumsuz bir yan görmekte zorlanıyorum. Naruto, One Piece ve Bleach gibi yapımların mangalarını beğendiyseniz, Fairy Tail'in mangasını da kesinlikle beğeneceksiniz. Karakterlerin çizimleri, mekanlar ve olaylar, anlaşılır çizgilerle sayfalara dökülmüş. Karakter çeşitliliği olması, mangayı soluk soluğa okumanızı sağlayacak. Birçok okurun en büyük şikayeti "keşke biraz daha romantizm olsaymış" oluyor ancak ben aksini düşünüyorum. Manganın aksiyonunun bol tutulması, karakterlerin arasında geçen hikaye, son derece tadında işlenmiş.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×