1/2

Anime ve Manga #28 Ninja Scroll (+18)

Anime ve Manga #28 Ninja Scroll (+18)

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 14.08.2013 - 16:17
"Eğer şeytanla savaşmak istiyorsan, şeytanın kendisi olmalısın"
Anime ve Manga köşemizin bu haftaki konuğu; Jubei Kibagami. Kendisi başarılı bir kılıç ustası. Kılıcını sadece kendisini korumak için kullanıyor ve tembelliği çok seviyor.

Jubei Kibagami'nin dünyası Ninja Scroll ile birleşiyor. Ninja Scroll, 13 bölümden oluşan başarılı bir ninja ve korku animesi. 2003 yılında ortaya çıktı ancak öncesinde yani 1993 yılında anime filmiyle ünlü oldu. Anime filminin genç kitleye hitap etmediğini belirteyim. İçeriğindeki kan ve cinsel öğeler, biraz ön plana çıkarılmaya çalışılmış. Hikayesel anlamda, ikisinin de ayrı bir tadı var.

Anime ve Manga #28 Ninja Scroll (+18)
Önceki yazılarımda sizlere, bazı animelerin mangasının olmadığı gibi, bazı mangaların da animesinin olmadığını belirtmiştim. İşte onlardan biri de, Ninja Scroll. Sadece anime serisi ve anime filmi olarak karşımıza çıkıyor hatta bununla sınırlı kalmayan seri, çizgi roman olarak da karşımıza çıktı.

Yoshiaki KAWAJIRI'nin yarattığı Ninja Scroll'un TV Serisi, Tatsuo SATO tarafından yönetildi ancak senaryo kısmında yine Yoshiaki vardı. Anime filminin tamamı ise Yoshiaki KAWAJIRI'ye aitti. Filmin iki çeşidi yayına alındı, sansürsüz ve az sansürlü. İşin ilginç kısmı Ninja Scroll'un filmi, Amerika'da Japonya'ya oranla çok daha popüler.

Ninja Scroll'un filminden o kadar bahsetmişken, konusuna da değinelim. Jubei Kibagami, Feodal Japonya zamanlarında yaşayan kiralık bir ninjadır. Salgın bir hastalık yüzünden bir köy telef edilir. Koga Ninja takımı, Tssai isimli bir yaratık tarafından saldırıya uğrar ve Kagero isimli kadın bir ninja hariç, tüm takım katledilir. Tssai, tekrar Kagero için geri döner ve Jubei ile yaptığı düelloyu kaybeder. Oysa Jubei'nin bambaşka bir hikayesi vardır ve başını belaya sokmuştur, Kagero'ya yardım etmesinin de özel bir amacı vardır. Bu olaydan sonra Jubei kendisine, yedi adet şeytani düşman edinir. Her birinin özel yetenekleri vardır ve Jubei'yi öldürmek için her türlü pisliği yapacaklardır.


Ninja Scroll'un animesi ise Işık Prensesi'nin etrafında kurulu bir hikayeyle bizleri karşılıyor. İstemediği bir savaşa tanıklık eden Jubei, sadece kendisini korumak için kılıcını kullanmıştır. Hiruko ile Kimon Shu Ninjaları arasındaki kısa ancak ölümcül savaştan sonra Hiruko ninjası, Jubei'ye kendi adına çalışmasını teklif eder ancak Jubei teklifi kabul etmez. Prenses Shigure isimli bir kızın saklı olduğu köy, bir gün saldırıya uğrar ve Jubei de Shigure'yi kurtarır. Bir Hiruko ninjası, prensesi korumak için canını ortaya koyar ve Jubei'den yardım ister. Çaresiz kalan Jubei, bu sefer teklifi kabul eder. Teklifi kabul etmesinin ayrıca özel bir nedeni vardır; ejder taşı. Bu özel taşı ve prensesi ele geçirmeye kararlı olan kötülere karşı, savaş başlar.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×