1/2

Anime ve Manga #47 Sword Art Online

Anime ve Manga #47 Sword Art Online

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 25.12.2013 - 15:39
Hayatta kalmak için bir kılıçtan fazlasına ihtiyacınız var
Anime ve Manga köşemizin bu haftaki konuğu; farklı bir bakış açısıyla anime severlerle buluşan Sword Art Online olacak. Özellikle MMORPG takipçilerinin birçoğunun dikkatini çekmeyi başaran yapım, 2009 yılında yayın hayatına bir roman ile girdi ve Reki Kawahara'nın kalemiyle hayat buldu. Romanları hala devam ediyor ve muazzam bir kitlesi var.

Anime ve Manga #47 Sword Art Online
SAO'nın romanları, mangası, animesi ve video oyunları da mevcut.
Animemizin konusu, 2022 yılında piyasaya sürülen Sword Art Online isimli bir MMORPG'nin gerçek hayata uyarlanmasını anlatıyor. Oyuncular başlarına takılan bir alet ile gerçek role play yaparak, kendilerini Sword Art Online'ın dünyasına sokmaktadırlar. Sword Art Online'a katılan neredeyse 10 bin oyuncu arasında olan Kirito, kısa bir süre sonra oyundan çıkış olmaıdğını fark edenlerden biri olur. Tüm oyuncular bir anda geniş bir alana ışınlanır. Kim, ne yapacağını bilemezken oyunun yapımcısı oyundan çıkmanın tek yolunun, 100. katta bulunan boss'u kesmek olduğunu söyler ancak bu kolay bir görev değildir çünkü her katta farklı bir boss bulunmaktadır ve 100. kata ulaşmak, hiç de kolay olmayacaktır. İşin daha korkutucu kısmı ise Sword Art Online dünyasında ölmek, gerçek hayatta da ölmek anlamına gelmektedir. Oyuncuların bir çoğunun kafası karışık ve korkmuşken, Kirito farklı bir şekilde davranıp oyunu kazanmak için her şeyi yapmaya karar verir.

Anime ve Manga #47 Sword Art Online

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×