Anna RF grubundan Çağatay Akman'a hakaret!

Anna RF grubundan Çağatay Akman'a hakaret!

Onur Güner
Onur Güner 3.06.2017 - 15:02
Siz de sıçrattırdıklarımızdan mısınız?
Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Youtube tarafından Çağatay Akman'ın Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısı telif yemiş ve yayından kaldırılmıştı. Parçanın kaldırılması için şikayet eden Ann RF grubu, şarkıdaki melodinin 2012 yılında çıkardıkları Jump adlı parçaya ait olduğnuu iddia etmişlerdi. Bir yandan Çağatay Akman'dan diğer yandan Anna RF grubundan Türkçe açıklamalar derken işler iyice karışmıştı. Ancak şimdi ise garip bir olay yaşandı. Anna RF grubu, telif konusunda adı geçen Jump parçalarının video açıklamasını güncelledi ve Türkçe açıklama yazdılar. Ayrıca videonun adını da Jump kelimesinin Türkçe karşılığı olarak ''Sıçrattırma'' olarak değiştirdiler.

Anna RF grubundan Çağatay Akman'a hakaret!
Şimdi diyebilirsiniz bunun neresinde hakaret diye ama grup videonun açıklamasına, ''Anna RF - çağatay akmanı sıctırmak'' yazdı. Ayrıca bununla da yetinmeyen grup, şarkının Türkçe sözlerininin başına ise, ''sıcıcı haha telif atan sıcıcı'' ifadelerini yazdı. Yani bir nevi ünlü Anna RF grubu, tartışmaları kızıştıracak bir açıklama yapmış oldu. Ama tabii ki ünlü grubun Youtube kanalı hacklenmiş de olabilir. Başkaları tarafından ele geçirilen kanal üzerinden bu şekilde troll açıklama gelmiş olabilir. Bakalım bu olaya Çağatay Akman nasıl cevap verecek bekleyip göreceğiz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce eğer kanal hacklenmediyse yani açıklamayı grup yaptıysa  grup bu hareketiyle doğru mu yaptı yoksa haklı durumdayken haksız duruma mı düştü?

Siz de olayda adı geçen Jump pardon yeni adıyla Sıçrattırma şarkısını buradan dinleyebilirsiniz;

Güncelleme: Her ne kadar resmi açıklama olmasa da bu olay muhtemelen Youtube için Türkçe çevirmenlik yapan arkadaşların trollemesinden meydana geldi.
Yorumlar 35
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2021 05:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.06.2017 12:13
müziğin orjinali türkçedir. kültür bakanlığına kayıtlı patenti. sanıyorum 1980lerden bir şarkı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.06.2017 23:48
Kesinlikle trolleme. Anna RF grubunun bununla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Hack bile olabilir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.06.2017 22:17
EYYY ANNA RF sen kimsin ?
MK Okuru
MK Okuru 12.06.2017 23:05
ve kimi tehhdit ettiğini sanıyorsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.06.2017 20:37
boynuma dola anna rf
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2017 19:27
Şimdi herkesin bakış açısı farklı, herkesin bakış ve görüş açısına saygım vardır. Ama, Anna RF 'nin yaptığı müzik tutmayınca, Cagatay akman'ın yaptığı duyulunca, bir şeytanlık yapacaktı. Kendine yediremediği için yaptı. Telif hakkı makkı bunu aralıkta da yaparlardı, şarkı çıkmadan tamamen. çıkar
MK Okuru
MK Okuru 6.06.2017 09:05
Tam tersi.! Çağatay şeytanlık yapmaya kalktı ilk başta yok bu müzik eski bir Türk sanatçısına ait falan demeseydi adamların haklarını verseydi ilk patladığında şarkı şuan telif yememiş olurdu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×