Anno 1404, Hangi ekran kartı en iyisi?

Sami Türk
Sami Türk 3.06.2010 - 12:31
Anno 1404, Hangi ekran kartı en iyisi?


Anno 1404,  Hangi ekran kartı en iyisi?


Anno 1404, medyanın da ittifakına göre hem çok güzel bir oyun hem de serinin en iyi yapımı. Bu bağlamda oyuna ilginin çok büyük olması bekleniyor. Oynanış bir yana, Anno 1404’ün bayağı elden geçmiş grafik motoru ilk kez Direct3D 10 API destekliyor ve sadece bu özellik altında azami görüntü kalitesine ulaşılabiliyor. Transparan kenar yumuşatması isteyenler Direct3D 9’la maalesef havalarını alacaklar.

Emsalsiz grafiklerin tabii ki bedeli olacak: Sistem ihtiyaçları çok yüksek olan oyunda hangi ekran kartının en iyisi olduğunu görmek adına Computerbase.de sitesi güncel sürücülerle ATi ve nVidia’nın aktüel kartlarını teste tabi tutmuş.

Test sonuçları saniye başı kare sayısı (FPS) baz alınarak hazırlanmış. Site çalışanları ATi kartlarında kalite ayarlarından ve kart modelinden bağımsız olarakortaya çıkan buglardan şikâyetçi. Buna göre ekranı aşağı/yukarı kaydırınca (scroll) ekran titriyor ve düzensiz aralıklarla oyun birkaç saniyeliğine takılıp sonra yine normal seyrini alıyor.

Genel olarak bakıldığında ATi kartların performansı nVidia’nınkilerden biraz daha yüksek çıkıyor.

KAYNAK
Anno 1404,  Hangi ekran kartı en iyisi?
computerbase.de

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 23:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
Anno 1404,  Hangi ekran kartı en iyisi?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×