1/3

Anno 1404

Başar Özcan
Başar Özcan 3.06.2010 - 12:31
Doğu ile Batı arasında köprü kurmaya hazır mısınız?
Tarihçe

Anno serisi ile oyuncuların tanışması 1998 yılının Eylül ayında gerçekleşmişti. O zamanlar strateji ve şehir simülasyonu oyunları henüz üçüncü boyutun nimetlerinden faydalanmıyordu. Avustralyalı Max Design firması tarafından piyasaya sürülen Anno 1602 içinde bol ekonomi ve kolonileşme öğesi ile az da olsa savaş öğelerini barındıran bir yapımdı. Oyuncular koloniler kurup ticaret yaparak, diğer ülkeleri güçsüz kılmaya çalışıyordu. Bunun için tek bir liman ve tek bir gemi ile başladığımız yolculukta anakaramızı olabildiğince geliştirmek, yeni gemiler üretip dünyayı keşfetmek gerekiyordu. Savaş öğelerinin en aza indirgendiği bu yapım o zamanlar Türkiye’de çok az kişi tarafından bilinse de Avrupa’da birçok destekçi edinmişti.

Bu ilginin üzerine 2003 senesinde Anno 1503 yine Max stüdyosu tarafından yapılarak Sunflowers tarafından dağıtıma sunuldu. 16.yy kolonileşmelerini konu alan oyun maalesef 1602’ye ufak eklentiler ile piyasaya sürüldüğünden çok fazla ilgi çekemedi ve yapımcıları serinin bir sonraki oyununu yapmaya zorladı. Sunflowers yeni oyunu olan Anno 1701’de yapımcı konusunda sorun yaşadı ve Max ile yollarını ayırıp Related Designs’a projeyi yaptırdı. Bu yeni oyun üçüncü boyutun seriye güzellikler kattığı yapımdı. Eski popülaritesine ulaşan seri için Anno 1404 duyuruldu.

Seriye yeni soluk katması beklenen bu yapım Ubisoft tarafından yayınlanacak. Related Design stüdyosu ile birlikte Settlers’ın yapımcısı Blue Byte stüdyosu da Anno 1404 için çalışıyor.

Anno 1404
"Anno 1404 yeni grafik motoruyla birlikte sistemleri kasmayacak. Oyunda iyi bir optimize olacak ve böylece eski sistemlerde de kolayca çalışabilecek."

1404’ün sundukları

15. yüzyılı evlerimize konuk etmeye hazırlanan Anno serisinin yeni oyunu bizleri şaşırtan bir konuya sahip. Batı ile Doğu arasındaki köprüyü kurun sloganı ile piyasaya sürülmeye hazırlanan yapım, tahmin edebileceğiniz üzere Doğu kültürünü içinde bulunduracak. Bu yıllarda dünyaya egemen olan Doğu kültürü, bilim ve teknoloji konularındaki gelişmeler ve Avrupa’dan üstün olan Doğu’nun oyuna konu alınması bizi oldukça şaşırttı. Anno 1404’de çölleri modernleştirmeye çalışacak, yeni teknolojileri kullanarak ekonomik ve diplomatik olarak zafere ulaşmaya çalışacağız.

Oyundaki binalar Doğu’nun mistik atmosferini bize fazlasıyla yaşatacak. Geçmişte var olan İpek yolu ve benzeri ticaret yollarını bizler de yapabileceğiz. Doğu’nun lüks tüketim mallarını Batı’ya götürerek satacak, korsanlardan kaçacak, Doğu ve Batı imparatorluklarının güvenini kazanacağız.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×