AOC, FreeSync 2 ve HDR destekli monitörünü piyasaya sunuyor

AOC, FreeSync 2 ve HDR destekli monitörünü piyasaya sunuyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 21.04.2018 - 18:54
Monitörde 144 Hz yenileme hızı ve 4 ms tepki süresi bulunuyor

G322QC4 modeli, capcanlı görseller ve en akıcı oynanabilirlik deneyimi için en yeni ekran teknolojileri ile, VESA DisplayHDR 400 ve AMD Radeon FreeSync 2 ile sunuluyor. VESA DisplayHDR 400 spesifikasyonu, High Dynamic Range (HDR - Yüksek Dinamik Aralık) görsellerini görüntüleyebilmek için, 400 cd/m² pik parlaklığı, geliştirilmiş siyah düzeylerini, daha yüksek bir renk gamını ve daha fazla bit derinliğini (renk derinliği) sağlıyor.

AOC'den FreeSync 2 ve DisplayHDR destekli monitör

Tutukluk ve kırılma olmayan bir oyun deneyimi için, AMD’nin FreeSync 2 teknolojisi kendinden önceki FreeSync teknolojisini daha da geliştiriyor. Monitörün yenileme hızını, GPU’nun kare hızı ile eşleştirerek değişken yenileme hızını desteklemeye devam ediyor. Öte yandan, FreeSync 2’nin daha sıkı kısıtlamaları (zorunlu Düşük Kare Telafisi - Low Frame Compensation), daha büyük bir renk alanı gibi) ve konvansiyonel HDR monitörleri ile karşılaştırıldığında daha düşük gecikmeye sahip bir HDR desteği bulunuyor.

Yenilenen derin siyah yüzeyi ile zarif AG322QC4 modeli, 31.5 inçlik VA (Vertical Alignment- Dikey Hizalama) paneli üzerinde 1800R kavise sahip. 1800 mm’lik bir yarıçapa sahip bu agresif kavis, kullanıcıyı sarmalıyor, periferideki görüşünü kapatıyor ve ona tatmin edici bir sürükleyicilik sunuyor. Ekran kavisli olduğunda, gözler neredeyse dik bir açı ile panelin her köşesine hemen hemen aynı mesafeye sahip oluyor, böylelikle yandan bakıldığında yaşanabilecek herhangi bir görüntüde bozulma, kontrast ve renk kayması olasılığı da ortadan kalkmış oluyor.

AG322QC4’nin VA paneli, QHD (2560x1440 px) çözünürlüğe sahip, bu da oyuncuları önümüzdeki pek çok yıl boyunca da geleceğe hazır hale getiriyor. Günümüzün oyuncuları için en iyi orta seviyeli çözünürlük olan QHD çözünürlük, 720p çözünürlükten dört kat daha ayrıntılı görüntüler sunar. Yine de, çoğu oyunda şu anki orta / yüksek GPU’lar, 4K’ye kıyasla QHD’de yüksek kare hızlarını kolayca görüntüleyebilir. AG322QC4’nin VA paneli de IPS panellerinde olduğu gibi geniş görüntüleme açıları sunar.

Rekabetçi oyuncular, AG322QC4 modelinin agresif özelliklerini memnuniyetle karşılayacaklar. 144 Hz yenileme oranı ve 4 ms GtG tepki süresi, ikisi birlikte hareket bulanıklığının etkilerini ortadan kaldırarak hız dolu, heyecanlı oyunlarda oyunculara çok daha iyi bir görsel geri bildirim sağlar. AOC’nin Düşük Girdi Gecikmesi (Low Input Lag) modu ise monitörün yanıt verebilirliğini daha da güçlendirir. Bu modda, görüntü sinyali monitörün elektroniği tarafından yürütülen görüntü işleminin çoğunu atlar ve giriş cihazları ile (tuş takımı / fare) verilen eylemler görsellere daha çabuk dönüştürülür.

Kendi oyununuza özel hale getirin 

AOC, oyuncuların seveceği küçük şeyleri iyi biliyor. AOC’nin Oyun Modu ön ayarları FPS (Birincil Ekrandan Vuruş), Yarış ya da RTS (Gerçek Zamanlı Strateji) gibi farklı türlerde daha hızlı yanıt verebilirlik ve daha net görseller için özelleşmiş ayarlar sunuyor. Üstelik, kullanıcılar da kendi ön ayarlarını kaydedebilirler. Ürüne dahil, kablolu, uzaktan OSD kumandası (QuickSwitch) ile kullanıcılar bu ön ayarlar arasında kolayca gidip gelebilirler. AOC’nin Gölge Kontrol özelliği, oyuncuların OSD içinde gölge düzeylerini ayarlamalarını sağlıyor ve karanlık alanları aydınlatıp parlak / solgun alanları karartıyor. Böylece ne olursa olsun, en iyi sonucu elde ediyorlar.

AOC Ergo Taban ise optimum ergonomik konumlama için yükseklik, eğilme ve sağa sola dönme ayarlarında geniş aralıklar sağlıyor. Oyuncular ses çıkışını ve mikrofon girişini kullanarak kulaklıklarını bağlayabilirler ve kullanılmadığında ise AG322QC4’nin toplanır kulaklık tutucusuna asabilirler. Monitör 2 x USB 3.0 bağlantı noktaları ile aynı zamanda pratik, üstelik dahili bir kablo yönetim çözümü ve taşıma için bir de tutacak yeri bulunuyor. Alt çerçevedeki ve monitör arkasındaki LED ışıklar ile, oyuncular daha fazla özelleşmiş bir ürün için üç farklı yoğunluk düzeyindeki kırmızı, yeşil ve mavi ışıklardan birini seçebilirler.

AOC AGON AG322QC4 modeli 739 USD üretici tarafından tavsiye edilen fiyat üzerinden Haziran 2018’de piyasada bulunabilecek.

Basın Bülteni

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2021 20:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2018 15:30
Türkiye'de 5 bin Türk Lirası!
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×