1/31

Arcanum

Ahmet Sayman
Ahmet Sayman 3.06.2010 - 12:31
Arcanum'un geniş bir çözümüne buyrun...

Tamçözüme başlamadan önce birkaç konuyu hatırlatmak istiyorum. Çözümde oyunu bitirmeniz için gerekenleri yazacağım, ancak oyun boyunca karşınıza çıkacak iyi exp. ve malzeme almanızı sağlayacak olan yan questleri de açıklayacağım. İserseniz bu yan questleri yapmanıza gerek yok. Ancak oyundan daha iyi verim alabilmeniz ve daha çok eğlenmeniz için size tavsiyem, bu yan questlere de önem vermeniz. Karakterinizin teknoloji ya da büyü eğilimli olacağı tamamen size kalmış. Oyun boyunca tavsiyelerde bulunacağım ama tabii ki siz buna uymak zorunda değilsiniz. Ancak nasıl bir karakter ile oynarsanız oynayın Pickpocket skillini kesinlikle son seviyeye kadar taşıyın. İnanılmaz işinize yarıyacaktır. Gerekli gördüğüm yerlerde yine açıklamalar yapacağım. Ayrıca Fate Point kazanma yöntemleri, Kadim Tanrıları görevindeki sunakların yerleri, eşyaların yerleri gibi bilgileri de yazının sonunda belirteceğim. Şimdi tamçözüme dönelim:

Crash Site
Burası oyuna başladığımız bölge. Zeplinimiz düştü ve biri elimize bir yüzük sıkıştırıverdi. Hemen biri çıkagelecek. Bu adam Virgil. Kesinlikle sizinle dolaşmasını isteyin ve grubunuza katın. Emin olun oyunun başlarında en büyük yardımcınız olacaktır. Teknoloji eğilim gösterirseniz zamanla iyileştirme büyülerini resist edeceksiniz ama yine de oldukça yararlı biri. Şimdi etrafı iyice gezin. Pek çok düşük seviyeli düşmanlarla karşılaşacaksınız. Ancak bir tane Shaman var haritanın altlarına doğru ona dikkat edin. Arkasındaki sandıkta güzel şeyler bulunuyor. (Bu sandığın içindekiler her seferinde değişiyor.) Ölü cesetlerin çoğunda birşey yok ama şu üç kişinin cesetlerini kesinlikle bulun ve ne var ne yoksa alın: Preston Radcliffe, Isaac Zapruder ve Wilhemina Carpenter. İçindekiler daha sonra işimizi yarayacak. Haritanın yukarılarına doğru bir mağara göreceksiniz. İçine girin ve fareleri öldürüp gerekli gördüğünüz eşyaları alın. Biraz içerde bir ceset var. Yaklaştığınızda ruhu ortaya çıkacak ve yardım isteyecek. Yardımını kabul edin ve ilk görevinizi almış olun.

Görevi Veren: Charles Brehgo
Görev: Arbalah isimli şahısı öldürmek.
Mağaradan çıkın ve haritada göreceğiniz mezar taşını yanına gidin. Virgil size birşeyler söyleyecek. Biraz daha ilerlediğiniz de karşınıza biri çıkacak. Onunla konuşurken bir ara Virgil söz isteyecek ama siz yine de kendiniz konuşun. Sonunda size saldıracaktır. Öldürün ve içinden çıkan Molochean Hand isimli kolyeyi alın. Bunu kesinlikle atmayın çünkü oyunun ilerleyen bölümlerinde işinize yarayacaktır. Şimdi biraz daha ilerleyip dünya haritasına çıkın. Bu haritada Arbalah'ın evini göreceksiniz. Oraya doğru ilerleyin. Eğer gece giderseniz kapıları kapalı olacaktır o yüzden zamanı sabaha alın. İçeri girin ve Arbalah ile konuşun ama sakın saldırgan davranmayın. Size aslında Charles'i onun öldürmediğini anlatacak ve size bir görev verecek. 

Görevi Veren: Arbalah
Görev: Simon Fahrkus'tan Arbalah'ın artifactini almak.
Simon Fahrkus'a gitmelisiniz ancak yerini sadece Charles Bregho biliyor. Yanına gidin ve onunla konuşun. Eğer hala onun görevini tamamlamak isterseniz ona yalan söyleyin ancak sonunda gerçeği açıklamayın. Şimdi yerini bildiğimize göre Simon Fahrkus'un evine gidin. Zamanı sabaha alın ve onunla konuşun. İkna ederseniz size artifacti verecektir. Yoksa öldüredebilirsiniz. Artifacti alınca Arbalah'a geri dönün ve ona artifacti verin. Sizi kutsayacaktır. Hala Charles'in görevini bitirmek isterseniz Arbalah'ı öldürün. Kutsaması kaybolmuyor. Böylece biraz daha exp alabilirsiniz. Şimdi işimiz bittiğine göre Shoruded Hills'e gidin.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×