Arma 3 yedi yıl sonra v2.0 sürümüne ulaştı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 15.10.2020 - 13:09
Arma 3 çıkışının ardından geçen yedi uzun yılın ardından bugün v2.0 sürümüne ulaştı. Yeni güncelleme birçok yeni içeriği beraberinde getiriyor.

Bohemia Interactive'in askeri birinci şahıs nişancı oyunu Arma 3 Steam'de ilk kez 2013 yılında yayınlandı. İlk çıktığı günden beri devamlı olarak güncellemeler, genişlemeler ile yenilenen oyun hala güncellenmeye devam ediyor. Yedi yılın ardından bugün birçok yeni içeriği beraberinde getiren bir Arma 3 v2.0 güncellemesi aldı.

Arma 3 v2.0 güncelleme içeriği

Course of Fire: Grey adlı atış talimi, iki dakikadan kısa sürede tamamlayabilen oyunculara altın madalya veren zorlu bir mücadele. Deneyimli Arma oyuncuları, oyunun önceki sürümlerinden birkaç sürprizi de yeni talim modunda görebilirler. Bohemia "nereye bakacaklarını ve ne yapacaklarını biliyorlarsa" diye alaylı bir dille bu durumu ifade etti.

Oyuncular ayrıca 2.0 güncellemesinin ardından Arma 3 oyunundaki özel içerikleri doğrudan Steam Atölyesi'nde paylaşabilecekler. Sürecin ayrıntılı bir dökümünü oyunun Community Wiki kısmında mevcut. Hızlıca bahsetmek gerekirse düzenleyici aracılığıyla oluşturduğunuz ve özelleştirdiğiniz varlıkları özel bir kompozisyon olarak kaydedip Steam Atölyesi kısmına yükleyebileceksiniz. Bu da Steam'in oldukça kullanışlı bir özelliğidir ve yeni modlar yüklerken bunu çok kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlar.

Arma 3 yedi yıl sonra v2.0 sürümüne ulaştı

Bohemia Interactive "Kompozisyonlar, tam gelişmiş askeri kamplardan belirli barikatlara veya kontrol noktalarına, bir Cadılar Bayramı balkabağı festivaline, basit bir masa ve sandalyelere veya aradaki herhangi bir nesneye kadar her şeyi içerebilir" dedi. "Eşsiz kompozisyonlarını Steam Atölyesi aracılığıyla paylaşarak, Arma 3 içerik oluşturucuları birbirilerinin hızlı ve kolay bir şekilde kapsamlı, ayrıntılı ve atmosferik senaryolar oluşturmasına yardımcı olabilir."

Yaşlı oyunun v2.0 güncellemesi ayrıca yeni değişken bir CTRG özel kuvvetler teçhizatı modeli, P07 tabancasının siyah bir çeşidi ve birkaç yıl önce "1 Nisan şakası" olarak duyurulan "Arma Eau De Combat" parfümünü de içeriyor. İlginç, ancak kulağa eğlenceli geliyor.

Peki nedir bu askeri simülasyon video oyunu ?

Arma 3 ilk kez 2013 yılında piyasaya sürülmüş bir "savaş simülasyonu" oyunudur. Arma serisinin üçüncü ana oyunu olarak yayınlanmış ve Bohemia Interactive tarafından geliştirilmiştir. Real Virtuality motoru kullanılmış, yalnızca PC platformunda Microsoft Windows için yayınlanmıştır. Gerçekçi oynanışı ve çok oyunculu özellikleriyle bugün bile hala popüler bir FPS oyunudur.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2021 07:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2020 17:11
Bu oyunu oynayan kitle gerçek hayatta daha 100 metre bile koşamayan ama oyunda Black ops tarzı takılan kendini oyunda bir halt sanan ezik tipler çıkın gerçek hayat görün az
MK Okuru
MK Okuru 7.11.2020 17:51
Bunları yazarken salya sümük LoL oynadğına yemin edebilirim ama ispatlayamam
MK Okuru
MK Okuru 18.10.2020 01:01
Bu oyunu oynayanlar daha çok asker polisten oluyor ve sen bu adamlara laf atıyorsun yazık sana
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.10.2020 14:28
Squad buna bin basar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2020 12:37
Çok sevdiğim bir oyundur,binlerce saat oynadım ama artık Arma 4'ü çıkarmaları lâzım,Arma 3'teki fps sorunlarını hala çözemediler çünkü,çok fazla bug ve lag var ayrıca,yapay zeka problemli vs .
Oyunu modlanabilir olması hatrına oynuyoruz hâlâ tabi ama Half life 3 hikayesine dönsün istemiyorm
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.10.2020 17:17
Bu oyun bizlere vaadettiği her şeyi sunuyor. Tam bir askeri simülasyon oyunu ve taş gibi. Ayrıca bu oyunun modlanabilirliği o kadar yüksek ki istediğiniz çoğu başka oyun ya da dizilerden olan karakter, görünüm, silah gibi şeyleri burada bulabiliyorsunuz. Örnekler: Mandalorian setleri, Crysis zırhı .
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.10.2020 15:41
eskide artık bu teknoloji,ne hissiyat var ne bir şey,yenisi çıksın artık
Kalan Karakter : 300 Gönder
Arma 3 yedi yıl sonra v2.0 sürümüne ulaştı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×