1/2

Armed Assault

Güven Gümüş
Güven Gümüş 3.06.2010 - 12:31
Efsane farklı isimle geri dönüyor
Bohemia Interactive Studio’yu tanımayan yoktur herhalde. Çıkardıkları taktiksel FPS oyunu Operation Flashpoint herkes tarafından beğenilmişti. Gerçek savaş simülasyonunu en iyi şekilde yansıtan firmadan yeni bir atak daha! Operation Flashpoint’dan daha ayrıntılı ve detaylı olacak yeni oyunu Armed Assault ile karşımıza çıkacak.

Kimileri Armed Assault’un Operation Flashpoint’in devamı sanıyor. Ancak durum o şekilde değil. Operation Flashpoint'in yapımcısı Bohemia Interactive ve oyunun dağıtımcısı Codemasters, Operation Flashpoint’in ilk oyunu ve ek paketinden sonra anlaşamayıp yollarını ayırdılar. Bunun üzerinde Bohemia Interactive başka bir projenin yapımına başladı. Ancak Operation Flashpoint’in isim hakları Codemasters’da olduğu için mecburen başka bir isim koymak zorunda kaldılar ve oyunun ismi Armed Assault oldu. Codemasters ise Bohemia’nın bu atağı karşısında isim hakları elinde bulunan Operation Flashpoin’in ikincisi için çalışmalarını sürdürüyor. Yani iki tane ayrı yapım çıkıyor. Bohemia Interactive’nin Armed Assault’u ve Codemasters’ın Operatinon Flashpoint 2’si.

Geniş savaş alanı

Armed Assault’un en önemli özelliği savaş alanının geniş olması. Oyunda kullanacağımız 100 km karelik harita sayesinde rahatça ve özgürce hareket edeceğiz. Bu sayede savaş taktiklerini daha geniş alanda uygulayabileceğiz. Tabiki bu durumun iyi olduğu kadar kötü yanları da olacak. Düşmanın geniş alanlara yayılıp farklı noktalardan saldırması bizi zor durumda bırakabilir. Onun için her an saldırılara hazırlıklı olmalıyız. yapımda takım çalışması çok önemli. Toplu şekilde hareket ediyoruz. Bazı harekâtlar da tanklar, helikopterler de bizlerle beraber ilerliyor. Onun için tüm ordu bir düzen içinde olmak zorunda. Savaş alanıda geniş olunca farklı noktalara hareket edebilme seçeneğimizde bulunuyor. Bunun içinde farklı farklı taktikler geliştirip harekâtı en kısa sürede tamamlayabiliyoruz.

Gelelim oyunda kullanacağımız araçlara. Operation Flashpoint’da çeşitli araçlar kullanabiliyorduk. Armed Assault’da da farklı türden ve çeşitte araçları kullanabileceğiz. Helikopter, tank, uçak gibi farklı türlerde araç kullanma şansına sahip olacağız. Bu araçlar sayesinde haritada gösterilen yerlere gitmek daha kolay olacak. Kimi zaman bir adaya ya da başka bir noktaya helikopterle, kimi zaman ise çölleri tank ile geçeceğiz. Bunun gibi işlevleri yaparken askeri araçların bizlere oldukça yardımı oluyor. Yani tam bir strateji - taktiksel oyun olacak. Çeşitli silahlarımızda bulunuyor. Normal silahların yanında helikopter, tank gibi araçların içinden ateş ederek de saldırıda bulunabileceğiz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×