1/2

Armies Of Exigo

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Üç ırkın zorlu mücadelesine tanık olacağız...

Eylül ayında, RTS konusunda beklenmedik bir sürpriz ile karşılaşabiliriz. Nitekim, Armies Of Exigo, böyle bir sürpriz yapabilecek potansiyele sahip. Klasikleşmiş strateji öğelerini aynen barındırıyor, bunun yanında üzerine birçok yenilik ve geliştirme uygulayarak, orjinal olmaya yakın hale geliyor. Üstelik, piyasalara sürecek olan firmanın EA olması, hakkındaki olumlu düşüncelerimizi daha da arttırıyor. Peki nedir Armies Of Exigo’yu sükse yapabilecek duruma getiren özellikler?

Armies Of Exigo, fantastik dünyada geçecek olan bir RTS olarak karşımıza çıkacak. Her bölümde başarmamız gereken görevler olacak, böylelikle toplam olarak 36 bölüm boyunca mücadele etmemiz gerekecek. Birbiriyle savaş halinde olan üç ırkımız var; The Empire, Beast Horde ve The Fallen. Bu ırkları tek tek oynayabiliyoruz ve ırk başına 12 bölüm düşüyor. Hepsinin kendine göre farklı özellikleri, birimleri, ulaşmaya çalıştığı amaçları ve gelişme şekilleri bulunuyor. The Empire; insan, wood elf gibi ırklardan meydana geliyor. Beast Horde’da ise, ogre, troll gibi ırkları karşımızda göreceğiz. Son olarak The Fallen’da ise, yaratıklardan tutun da böceklere kadar, ölümcül birçok canlı bulunacak. Her ırkın, kendine has ve değişik 20’den fazla birimi olacak. 

Genelde çoğu real-time stratejide olduğu gibi, Armies Of Exigo’da da kaynak yönetimi önemli bir yer tutuyor. Birimlerimizi oluşturabilmek için; tahta, altın ya da gem gibi kaynaklardan toplamalı ve yönetimini etkili bir biçimde sağlamalıyız. Kimi görevlerin can damarını, kaynak konusunda gösterdiğimiz performans oluşturacak. Bunun yanında, çeşitli saldırı ve koruma görevlerinde de bulunacağız. Bazen haritada saldırı düzenleyip başarı sağlamamız gerekirken, bazen ise bir yeri koruyup düşmanı püskürtmemiz istenecek. Bu görevlere katılıp başarı sağladıkça, birimlerimiz gelişecek ve upgrade edilebilecekler. Ayrıca, level atlayarak daha etkili biçimde savaşabilecekler. Birimler 5 level’a kadar atlayabiliyorlar. Üç ırk arasındaki fark, level atlama konusunda da ortaya çıkıyor. The Empire’daki adamlarımız savaştıkça kişisel olarak level atlıyorlar, ama The Fallen’daki birimler savaştıkça özel ruh havuzlarını dolduruyorlar, böylece giderek deneyimleri artmaya başlıyor. Healing konusunda da farklı özelikleri var.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×