1/4

Army of Two: The 40th Day

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Rios ve Salem geri döndü
Platformlar PlayStation 3
Army of Two: The 40th Day
  • Yapımcı - Yayıncı EA Montreal - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 78
Artılar Önceki oyuna göre heyecan düzeyi artırılmış görevler
Eksiler Bazı grafik hataları, iki kişi oynarken ekran bölündüğünde görüş açısı sıkıntı yaratıyor.
Aksiyon oyunlarını tek düzelikten kurtarmak adına atılan ilk adımların başında gelen Army of Two, co-op oynanabilirlik özelliği sayesinde 2008 yılında oldukça ilgi görmüştü. Campaign modunun iki kişi oynanması haricinde, kritik noktalarda takım arkadaşımızın yardımını kullanarak, ulaşamayacağınız noktalara gidebiliyorduk. Co-op anlamında yenilik yaratmış olsa da, diğer yönlerden zayıf olmasına rağmen 2 milyon adetlik satış rakamına ulaşmayı başardı. Bunun sonucunda EA de yeni yapımı duyurmakta geç kalmamış ve ikinci oyunun her yönden çok daha iyi geliştirilmiş olacağını duyurmuştu. İsterseniz Army of Two: 40th Day’deki heyecana ilk adımları atalım.

Görev zamanı
Paralı asker olarak görev yapan Tyson Rios ve Elliot Salem’i kontrol ediyoruz. Verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmekle yükümlü olan kahramanlarımızdan birini isterseniz arkadaşınızla, isterseniz de yapay zekâ yardımıyla maceraya dahil edebiliyorsunuz. Karakterler arasında özellik anlamında farklar bulunmuyor. Bu yüzden Tyson’ı seçtiyseniz, “acaba Eliot daha mı güçlüydü” diye düşünmenize gerek kalmıyor. Konu, ilk maceranın bitiminden birkaç yıl sonrasında başlıyor. Bu kez Şanghay sokaklarında takım çalışması yaparak zafere ulaşmaya çalışıyoruz. “İlkini oynamadık, ikinciyi anlayabilecek miyiz” diye üzülmeyin. Yeni kullanıcılar göz önünde bulundurularak çok karmaşık olmayan bir hikâye yapısı oluşturulmuş.

Army of Two: The 40th Day
"Kahramanlarımız, ağır silahları ve şık kostümleriyle dikkat çekiyor."


Operasyonlar sırasında, seri şekilde düşmanların arasına girip hepsini öldüreyim düşüncesi, bu oyun için pek uygun düşmüyor. Unutmayın bu bir takım çalışması. Örneğin; çok ateşli çatışmaların yaşandığı bölgeye geldiniz ve etrafınız düşmanlarla dolu. Belli bir noktadan ilerlerseniz, kalabalık olan düşman grubu, arkanızdan gelebilir ve sizi öldürebilir. Yardımlaşmanın önemi bu noktada karşımıza çıkıyor. Size eşlik eden arkadaşınıza emir vererek onu diğer yoldan gönderebilir, siz de bulunduğunuz noktadaki düşmanları temizleyerek bitiş noktasında buluşabilirsiniz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×