Arsenal of Democracy

Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Savaş çanları çalıyor!
Bazı firmalar grafiğe abanmadan yaptıkları oyunlarla insanları mest etmesini biliyor. Paradox Interactive de bunlardan biri. Yayınladıkları ürünlerin aşmış gitmiş görselliği yok, ama sundukları içerik çok zengin. Oyunlarında hep derinlik ve detay yatıyor. Hearts of Iron (HOI) serisi de böyle. İnsanlık tarihine mal olmuş birçok olayı yaşadık HOI’de. Üçünü yapıma daha doyamadan, serinin benim gibi fanlarını sevindiren Arsenal of Democracy çıkageliyor.

Yenilikler, yenilikler…

Son zamanlarda Remake (Yeniden yapılan) oyunlar, mod yapımcılarının desteğiyle tekrardan canlanan ürünleri görür olduk. Painkiller: Resurrection buna örnek verilebilecek isimlerden biri. Arsenal of Democracy, HOI 2 temelli tek başına oynanacak bir proje olarak geliştiriliyor. Oyunun başında BL-Logic bulunuyor ki, HOI fanları ve mod yapımcıları tarafından oluşturulmuş bir stüdyo.

Arsenal of Democracy
"Arsenal of Democracy yenilikleriyle dikkat çekiyor."

“A Hearts of Iron Game” olarak lanse edilen yapım, yeni ve daha geliştirilmiş özellikler sunacak. Oynanış ve savaş mekanikleri tekrardan elden geçiriliyor. Yeni görevlerle birlikte artık daha gerçekçi savaşlar yaşanacak. Arsenal of Democracy’de dört yeni savaş senaryosu yer alacak. Bunlar: 1947 Kasmir War, 1948 Arab- Isreal War, 1950 Korean War ve 1956 Suez Crisis. Tabii askeri alandaki başarı, destek ve teknoloji için, sağlam bir ekonomiye ve üretime ihtiyaç vardır. Arsenal of Democracy, hiçbir HOI’da olmayan en detaylı ekonomi ve üretim sistemine sahip olacakmış. En azından belirtilen bu şekilde.

Bizlere sadece sabretmek düşüyor

Yeni birkaç teknoloji de ekleniyor. Böylece kullanacağımız teknoloji daha çeşitlenecek. Yapılan yeniliklerden biri de casusluk üzerine. Bu sistem üzerinde tekrardan bir çalışma yapılıyor ve ara yüz de bu çalışmadan nasibi alıyor. Yeni bir ara yüz olacak. Tüm özellikler bunlarla sınırlı değil, gerçekçi lojistik sistemi ve elden geçirilen yapay zekayı da ekleyelim. Yüksek çözünürlük de destekleyecek yapım, getirdiği gelişmeler ve yeniliklerle birlikte, hataları da kapatacak. Bununla ilgili olarak Paradox’un forumlarında kullanıcılarla fikir alış verişleri yapılıyor. Arsenal of Democracy, oldukça iştah kabartıcı duruyor. Proje başındaki ekip kesinlikle ortaya kaliteli bir iş koyacak, ancak sabretmek lazım. Belirtilene göre yapımın aralık ortasında çıkartılması planlanıyor. Umarım bir erteleme olmaz.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2024 23:34
Kalan Karakter: 300 Gönder
Arsenal of Democracy
İlginizi Çekebilir