Artemis Fowl: Sonsuzluk Şifresi

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
Sıkıcı kahramanlara son veren artemis fowl yine karşımızda! Bu dahi cani zekanızı zorlamasının yanı sıra ruhunuzu da ele geçiriyor.

Yayınlanma Tarihi: Eylül 2003
Sayfa Adedi: 329 Sayfa

Bütün Peri Halkı’nın geleceği tehlikede. Her an için insanlar ve periler arasında büyük bir savaş çıkabilir. Neden tahmin edemeyeceğiniz bir şekilde Artemis Fowl. Babasının tekrar aralarına dönmesi ve Peri Halkı’nın onun için yaptıklarından sonra Artemis Fowl’un iyi yöndeki değişimi oldukça hızlanır. 

AMA huylu huyundan vazgeçer mi?
Son bir büyük vurgun hazırlığını planlayan küçük-büyük dahi, peri teknolojisinden kendi başına, inanılmaz özellikleri olan bir C-Küp üretir. Küp insan iletişim teknolojisinin 50 yıl ötesindedir. Bu Küp her türlü şifreyi çizip her tür kaydı ele geçirebilir.

Artemis’in Londra’ya iş görüşmek için davet ettiği Amerikalı IT devi-gangster Jon Spiro’a sunduğu teklif Küpü altı ay piyasaya sürmemektir.

Tabii ki gangster-iş adamı teklifi beğenmez; Koruması Pervasız Arno’yla Artemis ve efsanevi Kahya’ya kurdukları tuzak iyi işlemez.. Ama buna rağmen Kahya, patronu Artemis’in hayatını kurtarmaya çalışırken kendininkini kaybeder. 

Küp artık Jon Spiro'da Amerika'ya doğru uçmaktadır.
Bu arada C-Küpün Amerikalıya tanıtımında yanlışlıkla peri şehri Heaven ile bağlantı kurulmuştur. Nereden geldiği belli olamayan sinyallerle yerlerinin tespit edildiğini düşünen periler alarma geçip şehrin büyük kapıları kapatırlar. 

Elimizde artık bir ölü Kahya, bir LEP yüzbaşısı güzel elf Holly Short, bir LEP kumandanı Root, bir sentor Foaly, müthiş hırsız cüce Mulch Diggums , diğer Kahya ve sürpriz konuklar var...
Gerisini okumak size kalmış...

İnanılmaz mükemmellikte bir final için hazır olun.

Eoin Colfer
İrlanda'nın güneydoğusundaki Wexford kasabasında doğup büyüdü. Genç yaşta oyun yazmaya başlayan yazar, sokağa çıkıp gerçek yağmacılık yapmak isteyen talihsiz sınıf arkadaşlarını Vikingler gibi giydirip yağmacı rolü yapmaya zorlardı. Ailesi onu sürekli yıldırmaya çalışsa da Eoin erişkin yıllarında da yazmayı sürdürdü. İlk romanı Benny ve Omar, İrlanda'da satış rekorları kırdı. Eoin, İtalya, Tunus ve Suudi Arabistan da dahil olmak üzere birçok ülkede yaşadı. Bunun başlıca nedeni kitapları için araştırma yapıyor olmasıydı.

Avrupa ve Amerika'yı sarsan ve geçtiğimiz yıl 'çok satanlar' listelerinde Harry Potter'ı tahtından eden Artemis Fowl kitabının yazarı Eoin Colfer, Penguin/Puffin Yayınları'nın tanınmamış bir çocuk kitabı yazarı için şimdiye dek ödediği en yüksek telif ücretini aldı.Eoin Colfer,2002 yılında Whsmith Kitap Ödüllerinde en iyi çocuk romanı ödülünü,Merit Ödüllerinde ise Bristo yılın çocuk kitabı Kitabı ödülünü topladı.Kitabın yakında filmi de çekiliyor. Filmin oyuncuları henüz kesinleşmemekle beraber, Cameron Diaz ismi üzerinde duruluyor çünkü Cameron Diaz'ın kitabın kahramanlarından biri olan Albay Holly Short'u en iyi canlandıracak isim olduğu düşünülüyor. Ancak yazar Eoin Colfer, Winona Ryder'ın büyük hayranı olduğu için bu konuda biraz burun kıvırıyor. Artemis Fowl bir harika , yaşınız ne olursa olsun ilginizi çekecektir.

Eoin Colfer, Artemis Fowl ’da ki sırrını karakterlere bağlıyor. Kendisinin kitaptaki en sevdiği karakterin ise bir anti kahraman olan cüce Mulch Diggums olduğunu belirtiyor. Colfer, 2004’ün Mart ayında daha küçük çocuklar için yazdığı The Legend of Spud Murphy’ i yayınlayacak.Mayıs’ta ise kendi deyimiyle bir futuristik hayalet hikayesi yayınlayacak.Ayrıca yazar bir sır gibi sakladığı bir müzikal üzerine çalışıyormuş. 

Bu arada Artemis Fowl hayranları için müjde... Dünya Kitap Günü’nde küçük bir Artemis kitabı olan The 7th Dwarf ’u okurlara ulaştıracak olan yazar, en az dört Artemis Fowl kitabı olacağını belirtiyor. Colfer, eğer daha iyi fikirler gelirse beşicisinede hazır olduğunu dile getiriyor.

Eğer siz hala Colfer’in zeki karakterleri ve Perileriyle tanışmadıysanız bizden söylemesi acele kitabı okumaya başlayın.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2022 05:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
Artemis Fowl: Sonsuzluk Şifresi

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×