Ascension to the Throne Valkyrie

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Eneya'nın acı hikayesi
Platformlar PC
Ascension to the Throne Valkyrie
  • Yapımcı - Yayıncı DVS Games - Strategy First
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Role Playing Game,Role Playing Game
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 37
Artılar Düşük sistem gereksinimleri, müzikler
Eksiler Grafikler, bazı hatalar, yapay zeka
Televizyonda bazen denk gelirim. İkinci sınıf Amerikan aksiyon türündeki yapımlarda konu, olayların gelişimi aynıdır. Bazı zamanlar bunlar aksiyonu geçer, daha fantastik dünyalara, bilim kurgu türüne kayar. Ascension to the Throne Valkyrie işte böyle bir oyun, alt sınıfta kalmış. Conan çakması hikayeden bahsedersek: Başkarakter Eneya’nın köyü yakılır, ailesi, arkadaşları öldürülür. Eneya’yı da soğukta tek başına ölüme bırakırlar. Ancak yaşlı bir Orc onu bulur ve yetiştirir. Artık ölümcül, hızlıdır. Valkyrie olmuştur.

Yürüyen kaplamalar

Yapıma giriş yaptığımızda ilk çeken noktayı modası geçmiş grafikler oluşturuyor. Valkyrie görsel olarak zamanın gerisinde kalmış. Animasyonlar da aynı şekilde. Yarı çıplak Eneya, kazık yutmuş gibi koşturuyor. Karakter koştukça, altındaki kaplamalar sanki biri tarafından arkadan çeker gibi kayıp, gidiyor. Grafiklere tamam deyip geçtik, varan ikiye geçiyoruz. Yapım oynanış olarak Heroes of Might and Magic, King's Bounty vs… gibi türdeki oyunlardan alıntı yapmış, ama bunu tam olarak da becerememiş.

Ascension to the Throne Valkyrie
"Yapımın grafikleri zamanın gerisinde seyrediyor."

Hero’muz Eneya. Grubumuz savaş dışında Eneya ile temsil ediliyor. Normalde oradan buraya TPS olarak ilerliyoruz, savaşlar ise sıra tabanlı olarak gelişiyor. Haritanın belirli yerlerinde etrafı alev çemberleriyle kaplı bölgelerde düşmanlar var. Eğer buraya adım atarsanız savaşa girebilirsiniz. Seçim sizin, ama diğer yerlere geçmek için illaki engel olan düşmanları ortadan kaldırmak lazım. Yani zorunluyuz. Sistem aslında oldukça basit, ama yapay zeka da bir o kadar basit. Herhangi bir savaşı kaybettiniz diyelim. Eğer Load edip, tekrar aynı düşmanlarla kapışırsanız, rakipleriniz daha önce ne yaptıysa gene aynı şeyleri tekrarlıyorlar. Senaryo hep aynı. Saldırdıkları hedef, attıkları adımlar, yaptıkları büyü hiçbir seferinde şaşmıyor. Normalde de zaten taktik yapamıyorlar, karakteriniz geliştikçe savaşlar iyice kolaylaşıyor.

Ben ne sandım…

Ascension to the Throne Valkyrie’in haritası doğan görünümlü şahin gibi. Açık dünya gibi duruyor, ancak çevrede görünmez duvarlar var. Bazı yerlere gitmek istediğinizde, duvarlara çarpabilirsiniz. NPC’lerden görevler, adamlar alabilir, alışveriş yapabilir, büyüler öğrenebilirsiniz. Kullandığınız büyü ve eşya sayısı çok değil, az sayıda. Bazı zamanlar harita üstündeki sandıklardan altınlar alabilir veya karakterinizin stat özelliklerini geliştirmeyi seçebilirsiniz. Oyunda seslendirme yok. Diyaloglar sessiz ve oldukça basit. Seçebileceğiniz iki seçenek var: Savaşmak ya da savaşmamak. Müzikler aslında kendini tekrar etse de, oyunun beceremediği atmosfere uyuyorlar. Yapım, grafik ve ses yönünden eksik, ama içerik olarak da eksik kalıyor.
Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 17:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.07.2015 20:25
Bu oyunu nereden bulabilirim arkadaşlar? Birinci oyunu bitirdim ve oyun ilgimi çekti. Devam oyunun varlığını duydum fakat bir türlü ulaşamadım. Bu oyunu yükleyebileceğim herhangi bir site olur, söylermisiniz?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.06.2015 11:43
ben bu oyunu 4.sınıftan beri oynuyorum sadece valkyrie değil bunu ilk çıkanıda var Ascension To The Throne diye bu her ikisinide bitirdim lise 3 e geçtim fakat halada oynuyorum ara sıra giriyorum bir günde bitiriyorum beni çeken birşey var ama daha çözemedim.
Oyun ezberimde artık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ascension to the Throne Valkyrie

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×