1/3

Assassin's Creed 2

Sami Türk
Sami Türk 3.06.2010 - 12:31
Ubisoft'tan Sebastien Puel ile konuştuk
DNA’da yatan anılar, geçmişte yaşanılan suikastlar, farklı bir yola dönen hikaye ve hepsinin ortasında Altair… İlk Assassin’s Creed bizlere ilginç bir oyun deneyimi yaşatmıştı. Günümüzde Desmond Miles’ın genetiğinde yatan hafıza Animus isimli makineyle açığa çıkmış ve geçmişin gölgesinde, Altair olarak önemli kişilere karşı suikastlar yapmıştık. Hikaye Tapınak Şövalyeleri’ne kadar uzanmış ve farklı bir şekilde, ucu açık olarak bitmişti. Şimdi sır perdesini Ezio adında yeni bir suikastçı olarak, Altair’den 300 yıl sonrasına uzanıyoruz. Uzun zamandır yapım aşamasında olan Assassin’s Creed II ile ilgili merak edilenleri ve yenilikleri, Ubisoft’tan Sebastien Puel’e sorduk.

Merlin’in Kazanı (MK): Assassin’s Creed, Türkiye’de oldukça popüler oldu; oyunda Türkçe konuşan karakterler görüyoruz. Assassin’s Creed II’de de benzer sürprizler olacak mı?

Assassin's Creed 2
Sebastien Puel (SP): Assassin’s Creed’de bahsettiğiniz kısımların sizi eğlendirmesine çok sevindik. Önem verdiğimiz noktalardan biri de oyuncunun olabildiğince özdeşleşebileceği gerçekçilikte sahneler hazırlamaktır. Bu hedefi Assassin’s Creed II’de de devam ettirdik. İkinci yapım tamamıyla yeni ve farklı bir ortamda geçiyor: İtalya. Böylece büyük ihtimal sadece İtalyanca ifadeler duyacaksınız. Fakat endişelenmeyin, sürprizlerle dolu güzel bir oyun yapıyoruz!

MK: Assassin’s Creed II’de Ezio olmadan Altair’i de kontrol edebilecek miyiz? İlk oyuna Flashback’ler olacak mı?

SP: Bunu görmek için oyunu oynamanız gerekecek.

Assassin's Creed 2

MK: Oyunun kurgusu geçmişle şimdi arasında dolaşacak mı? Yapımın geçtiği zaman ne olacak?

SP: Assassin’s Creed II, Desmond Mile’ın hikayesini anlatıyor. Assassin’s Creed II’deki olaylar ilk oyunda kaldığı yerden devam edecek. Gerçekten de yapımın şimdiki zamanda geçen sekanslarının, daha hızlı ve daha aksiyonlu olduğunu göreceksiniz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×