1/23

Assassin's Creed: Brotherhood

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 29.12.2010 - 11:34
Kardeşliğin yükselişine yardımcı olalım

SEQUENCE I – PEACE AT LAST

IL VATICANO 1499
Oyun başlar başlamaz savaş sahnesine geleceksiniz burada ard arda X tuşuna basmanız yeterli.

Sinematikten sonra Y tuşuna basarak Eagle Vision özelliğini açın ve etrafta aydınlatılan yerleri kullanarak yukarıya doğru tırmanın. Amcanızı takip edin ve Vatikan’dan çıkın. Çıkış kapısındaki savaştan sonra amcanızı takip etmeye devam ederek (ona olabildiğinizce yakın durun) karşınıza çıkan askerlerden kurtulun.

MONTERIGGIONI - JANUARY 1500

Videodan sonra amcanızı takip ederek villaya doğru ilerleyin. Kısa sinematikten sonra haritadan ünlem işaretlerini bularak görevlerin yerlerini kontrol edin.

Çiçek taşıyan kadın: Bu kadını şehir meydanına yakın bir yerde bulacaksınız. Onun çiçek sandığını taşımasına yardım edin. Kadını takip ederek villaya kadar gidin.

Mario’nun atı: Bu görevi şehrin dışında ahırların olduğu yerdeki seyisten alacaksınız. Adamın sorunu, amcanızın en sevdiği atı kaybetmiş olmak. Siz de onu bulmak için yardım ediyorsunuz. Görev başlar başlamaz at önünüzden koşarak geçecek ve ilerde duracak. Siz yaklaştıkça at tekrardan koşmaya başlayacak. Yapanız gereken şey at tam yanınızdan geçerken B tuşuna basarak ata binmek. Ata bindikten sonra seyisin yanına gelin.

Bozuk top ve mühendis: Bu görevi almak için kalenin girişinde karşınızda duran binanın çatısına tırmanıp sola devam edin L şeklindeki çatında kesişim yerinde tekrar sola dönüp asansörün önüne gelin ve RT tuşuna basılı tutarak ileri tuşuna basın. Surlara çıktığınızda sağa devam edin ve topun başındaki paralı asker ile konuşun. Ezio yeni toplardan bir tanesini denemek istiyor ancak sorun şu ki top çalışmıyor ve onu kurması gereken mühendis de ortalıkta yok. Dolayısı ile adamı bulmak bize düşüyor.

Sola doğru U yaparak surların üzerinden ileriye devam edin. Mühendisi ikinci kulenin içerisinde dinlenirken bulacaksınız. Y tuşuna basarak adamla konuşun. Derdinizi anlattığınızda size öğleden önce tamire başlamam diyor ve gitmenizi söylüyor ancak Ezio onu bir şekilde ikna ediyor.

Adamı bozuk topun olduğu yere doğru götürmeye başlayın. Topun başına geldiğinizde mühendis askerlere topun ateşlemek için henüz hazır olmadığını ve bu yüzden bozduklarını söyleyip kızacak ve topu tamir edecek. Topun başına gidin ve zemindeki parlak noktalara RT tuşuna basarak ateş edin. Topun ateş edeceği yer beyaz hedef işareti ile yerde belirecek. Beş hedef vurduktan sonra görev tamamlanmış olacak.