1/2

Assassin's Creed II'nin sırları

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Assassin's Creed II'nin sırları ortaya çıkıyor
Oynadığımız oyunların her birinde bilmediğimiz, gizli kalmış sırlar vardır. Bazılarımız daha ilk oynadığı zaman bunları keşfediyor. Bazılarımız ise, izlediği videolarda ya da okuduğu yazılar sonucunda öğreniyor. Oyun oynamak, sadece size sunulan karakterle haritada size gösterilen yerlere gidip, görev yapmak, önünüze çıkanları öldürmekten ibaret değil. Araştırmacı olmalı, merak etmelisiniz.

Yapacaklarınız, gideceğiniz yollar, sağlık çantalarının yerleri, silahların kimlerden ya da nereden alındığı gibi detaylar aklınızdadır. Bu yüzden ezbere gidebilirsiniz. Size tavsiyem, bir yapımı yeniden oynama kararı aldığınızda, yeni şeyler bulmak için araştırma yapmanız. Şimdi isterseniz size Assassin’s Creed 2’de bulunan 10 tane sırdan biraz bahsedeyim.
İşte oyun dünyasının en karışık hikâyelerinden birine sahne olan Assassin’s Creed II’nin en önemli noktaları:
Assassin's Creed II'nin sırları

1. The pieces of Eden (Edan’ın objeleri), sanat dizaynının içinde saklı olan kılıçlar ve çarmıhlar gibi objelerden oluşur. Sci-fi serisi, The Last Room’da bulunan objeler gibi her obje kullanıcısına telepatik manipülasyon formunda özel güçler veriyor. Templar şirketi Abstergo, 2012 yılında Pieces of Eden ile Satalite’ı yayına sunarak yeryüzü nüfusunu kontrol altına almaya olanak sağlamak için plan yapıyor.

2. Pieces of Eden’da bulunan parçalar, Kilimanjara Dağı’nın yakınlarında insanların başkalarının sırtından geçinen işçiler olarak çalıştırıldıkları bir şehirde. Adam(Adem) ve Eve’nin (Havva) burada yaşadığı öne sürülmekte. Adam ve Eve her zaman varlardı ve Eve’nin kopardığı yasak elma, elma Piece of Eden’ın ilk objesiydi.

3. İnsanoğlu önceden gelmiş olanlar tarafından köle olarak kullanıldı. Oyunun kapanışında Vault’tan olan Minerva karakteri de bunlardan birisi. Burada insanlar, objelerin sahtelerini yapıp kalpazanlığa zorlandı ve sonunda insanlarla diğerleri arasında savaş çıktı. Bütün bu olaylardan sonra neredeyse gezegenin tamamı yok olmak üzereydi.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×