Assassin's Creed Rift Bağdat'ta geçecek

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 14.07.2022 - 11:08
Ubisoft'un henüz duyurmadığı gizlilik odaklı Assassin's Creed Rift projesi gelen raporlara göre Bağdat'ta geçeceğe benziyor. Serinin köklerine iniyoruz.

Serinin yeni Assassin's Creed oyunu Aztek İmparatorluğu döneminde geçecek söylentilerine Jason Schreier'dan yeni bir yanıt geldi. Schreier diyor ki serinin yeni oyunu olacak Rift kod adıyla geliştirilen oyun, Bağdat taraflarında geçecek.

Assassin's Creed Rift bizi Bağdat'a götürecek

Bildiğiniz gibi dün yaptığımız bir haberde yeni Assassin's Creed oyununun Aztek İmparatorluğu dönemini konu alacağı iddiasını paylaşmıştık. Daha önce Far Cry Primal sızıntısı ile bilinen birinin Twitter üzerinde paylaştığı bu iddiaya şimdi de Bloomberg'ten Jason Schreier tarafından yanıtlandı. Schreier, Rift kod adıyla karşımıza çıkacak gizlilik odaklı yeni AC oyununun, Bağdat'ta geçeceğini söylüyor.

Kendisi sıradaki yapımı "Bir sonraki Assassin's Creed oyunu Bağdat'ta geçecek olan Rift" şeklinde ifade etti. Daha sonra çıkacak olan oyunun ise Assassin's Creed Infinity olacağını ve birçok farklı biyomda, farklı deneyimler vaat edeceğini söyledi. Ancak duyduğu iki projenin de Aztek İmparatorluğu döneminde geçmediğini belirtti.

Assassin's Creed Rift Bağdat'ta geçebilir

Resmi olarak duyurulmasa da Ubisoft 2023 yılında daha küçük kapsamlı, gizlilik odaklı bir Assassin's Creed oyunu yayınlayacak. Rift kod adıyla geliştirilen yapımda AC Valhalla'dan Basim karakteri öne çıkacak. Valhalla için bir genişleme olarak düşünülen yapımın daha sonra ayrı bir oyun olarak çıkmasına karar verildiği söyleniyor. Henüz resmi bir duyuru olmasa da biliyorsunuz ki ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bu nedenle Ubisoft'un yeni Assassin's Creed oyununun Aztek İmparatorluğu döneminde geçmeyeceği ihtimaline biraz daha güçlü yaklaşabiliriz.

Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 14.08.2022 14:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2022 10:47
bağdat derken bağdat caddesi mi ?
-----------
Irak'ın başkenti olan Bağdat.
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2022 10:48
İq seviyeni belli etmişsin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.07.2022 11:57
rdr1 ile rdr 2 arasındaki tek fark grafiklerin iyi olması haliyle yıllar geçti aralarında ama rdr2 gelmiş geçmiş en iyi oyun kanka demesini bilirsiniz ne farkı varki 1 den
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2022 21:00
Her sene çıkarır oldular bıktık seriden.Adam gibi bi senaryo ve sürükleyicilik yok.İlk oyunlar güzeldi tadında bırakmalılardı.Prince of persia ve dha yeni oyunlara yönelmeliler.Çok sıkmaya başladı gram heyecanlandırmıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.07.2022 18:11
Kendini tekrar eden yeni bir kaç değişklik getirilmiş bir oyun çıkaracaklar. Açıkcası bu seriyi artık bitirmeliler ve kendilerine yeni proje bulmalılar.
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2022 10:52
Ulan origins ile birlikte bir ton yenilik getirdiler, yine beğenmediniz. Ne istiyorsunuz siz arkadaş? Yenilik yapınca da eskisi gibi değil diyorsunuz. Şaka gibisiniz ya.
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2022 13:48
ac originsle birşeyleri değiştirmeye çalıştılar herkes tepki gösterdi. bu sefer de formülü oturtmaya çalışıyorlar(oddysey de fazla grind' e kaydılar valhallada bu düzeldi)yenilik yok diye tepki gösteriyosunuz, seri içi oyunlarda ne kadar yenilik bekliyorsunuz? örneğin her gta oyunu çok farklı değil
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2022 10:53
En fazla satan oyunlarından olması durumu biterse hemen günümüzde geçen AC yapıp bitirirler ama şu an öyle birşey yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2022 11:02
Bağdat'ta mı geçecek, yoksa bugün Bağdat diye bilinen topraklarda mı? Eğer Bağdat'sa Abbasiler dönemini ele alacak demektir, yok ikinci seçenekse o zaman Akad/Asur/Babil dönemlerini ele alacak demektir.
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2022 18:16
Belki Persler ya da Part imp falan olur
Kalan Karakter : 300 Gönder
Assassin's Creed Rift Bağdat'ta geçecek

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×