Assassin's Creed: Unity - Dead Kings DLC

Emin Çıtak
Emin Çıtak 19.01.2015 - 10:54
Bedava DLC baldan tatlı mıdır?
Platformlar PC, PlayStation 4, XBox One
Assassin's Creed: Unity - Dead Kings DLC
  • Yapımcı - Yayıncı Ubisoft - Ubisoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Macera
Merlin Puanı 77
Artılar Mahzenler ve yeraltı mezarlarının atmosferleri son derece sağlam, geniş görev haritası
Eksiler Işığınız yansa bile sizi görmeyen ibretlik yapay zeka, hikaye hem sıkıcı hem de geç açılıyor
Öncelikle şaşırdığımı belirteyim. Kesinlikle çok şaşırdım, puanına baktınız zaten: The Dead Kings DLC ortalama bir içerik paketi. Genel olarak Assassin's Creed'in DLC'lerini başarılı bulan biri değilimdir, hatta birçoğunun kötü olduğunu düşünüyorum.

Dead Kings DLC, normalde oyunun Season Pass'ine dahil olan bir içerikti. Lakin, oyunun teknik problemleri beklenenden çok daha uzun bir süre devam edince bir özür hediyesi şart olmuştu. İlk olarak Season Pass iptal edildi ve Far Cry 4 gibi oyunlar, Season Pass karşılığı olarak sunuldu.

Normal şartlar altında bu DLC kesinlikle paralı olacaktı, yani öylesine yapılmış, "aman oyunculara sunalım!" gibisinden bir içerik değil. Assassin's Creed DLC'lerine göre gayet başarılı buldum, çünkü dedim gibi kesinlikle DLC içerik konusunda çok başarısızlar.

Assassin's Creed: Unity - Dead Kings DLC
Dead Kings ile yepyeni bir bölgeye giriş yapıyoruz: Franciade yada bugünkü ismiyle Saint-Denis. Yeni bölgemiz Paris'in 1/4'ü büyüklüğünde. Haritamız 1/4 oranında düşmüş olabilir ama hem Paris'in oyundaki devasa boyutunu düşününce, hem de bu içeriğin sadece bir DLC'ye ait olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda yeni harita birçok oyuncuyu tatmin edecektir.

DLC'nin en büyük ve güçlü özelliği kesinlikle haritası. Dead Kings'i oynayan herhangi birinin buna itiraz edebileceğini sanmıyorum. İlk olarak, yeni harita 3 boyutta da sınıfı geçmeyi başarıyor.
Çatıda gezmek isteyen son derece akıcı bir parkur deneyimi yaşıyor, sokak seviyesine inenler bolca yan görevin tadını çıkartıyor... Sonra, sonra ansızın Brotherhood'a geri dönüyoruz.

Franciade'in derinliklerinde, ölü kralların gizemlerinin peşinde koşuyoruz. Koşuyoruz dediğim, öyle heveslenmeyin. Eğer oyunda son seviyelere gelmişseniz ve sağlam ekipmanlarınız varsa rahatça ortaya çıkıp, açık saldırıyı tercih edebilirsiniz. Diğer türlü, gizlenmek ve doğru anda doğru hamleyi yapmak inanılmaz önemli hale geliyor.

Askerlerin dikkatini başka yöne çekmek için çevrenizdeki materyalleri kullanmalı, her şeyi doğru hesaplamalı ve amacınıza giden en kestirme yolu bulmalısınız. Öbür türlü, sürekli kalabalık düşman gruplarının içinde kalıyorsunuz ve bir yerden sonra başa çıkılmaz hale geliyorlar.

Oyunun ana senaryoya bağlı kısımları genel olarak (ismi Ölü Krallar olan bir içerikten bahsediyoruz) yeraltı mahzenleri ve mezarlarında geçiyor. Atmosfer açısından Brotherhood'dan bile iyiler (Roma'nın tünellerini hatırlayın). Bu bölgelerde gizlilik ve elimizdeki fener en büyük yardımcımız oluyor.

Fener güzel düşünülmüş bir detay ama inanılmaz sorunlu çalışıyor. Aydınlatma için belli bir süresi var ve düzenli aralıklarla onu tazelememiz gerekiyor. Etrafta bulunan yağ fıçıları sayesinde karanlıkta kalmaktan kurtuluyoruz. Fenerimizin iki kötü yanı var: birincisi düşman feneriniz yansa bile sizi görmüyor ki bu gerçekten büyük bir eksi. İkinci olarak, yağ fıçıları düzensiz dağılmışlar. İhtiyacınız olduğunda ortada yoklar ama en gereksiz yerlere 3-4 tane koyulmuş.

Yeni DLC ile birlikte yeni silahlar ve ekipmanlar sizleri bekliyor olacak. Bu eşyaları ekipman menünüzden açmak için elbette ki belli görevleri bitirmiş olmanız gerekiyor. İçlerinde en ilgi çekici olanı Giyotin Silahı. Üzerine bomba atar tutturulmuş bir balta oluyor kendisi. Gizliliği tercih edenlerin kullanacağını pek düşünmüyorum ama oldukça eğlenceli bir silah olmuş. Özellikle yeni düşmanlarımız Raiden'ların dalgalar halinde geldiğini göz önünde bulundurursak, Giyotin Silahı bize inanılmaz yardımcı olabiliyor.

Assassin's Creed: Unity - Dead Kings DLC
Dead Kings kötü bir DLC değil ama bazı noktalardan dolayı hedefini kaçırıyor. En büyük örnek olarak, bir DLC için fazlasıyla kötü bir hikaye anlatımına sahip. İlk 2-3 saatiniz hazine peşinde koşmakla geçiyor. Eh, zaten ana hikayenin 5 saat sürdüğünü düşündüğümüzde, hikayenin neden bu kadar geç açıldığını anlamakta zorluk çekiyoruz. Diğer kötü unsur bahsettiğimiz gibi, el fenerinin dengesiz kullanımı ve gizliliği baltalaması.

Eğer Assassin's Creed: Unity'i beğendiyseniz, The Dead Kings kesinlikle hoşunuza gidecek bir içeriğe sahip. Önceki Assassin's Creed oyunlarında olduğu gibi yine ortalama/ortalama üstü bir DLC olduğu için (özellikle hikaye) Unity'i beğenmediyseniz bile  bedava olduğu için şöyle bir göz atabilirsiniz.
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 25.05.2022 23:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2017 09:37
Admin Mrb. Franciade'den Paris'e geri dönemiyorum. Paris'e tekrar seyahat etmek için P ikonu haritada gözükmüyor... Yardım edebilir misiniz ?
SEYDUNA
SEYDUNA 20.06.2021 20:43
Ya sırf bunun için hesap açtım burada isen ve çözebildiysen yardımcı olur musun saatlerdir kafayı yicem ya bir önceki göreve geri dönecem de n*ziler yüzünden geri de dönemiyorum çok uğraştırıyor eyfele çıkmam.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.06.2018 19:35
abi hangi tusla elimizdeki isik yakılıyor
MK Okuru
MK Okuru 2.09.2020 22:43
biliyosan banada söyler misin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.05.2017 22:38
peki deat kings paralımı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.09.2016 22:28
admin merhaba. bu oyunda feneri tekrar cikartamiyorum. Bu yuzden bolume devam edemiyorum yardimci olursan sevinirim

--------------------------------

Sevgili okur, bu Dead Kings DLC'sinde yaşanan yaygın bir sorun. Öncelikle L3 tuşuna basılı tut birkaç saniye. Eğer bu işe yaramazsa oyunu kapatıp yeniden açmayı ve tekrar basılı tutmayı dene. O da işe yaramazsa gelip ben bir çakmak yakacağım artık :)

Hürcan.
Kalan Karakter : 300 Gönder
EmirhanTheGamer
EmirhanTheGamer 10.07.2016 15:04
Normal Unity kadar kötü.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Assassin's Creed: Unity - Dead Kings DLC

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×